Wielkie dmuchanie

Liście to już tylko na parkingu i z nawyku, bo robota przykuła człowieka do fotela jak inwalidę.:

p1

Na jednym z prawicowych forów obszerny „poemat wyborczy”. Chyba nie będę w stanie oprzeć się sile tej poetyckiej perswazji:
„My, Mickiewicza ideowo potomne dzieci,
My, wreszcie oczyśćmy Nasz Dom z wszystkich śmieci,
My, których nie zwiodą Pałasiński, Michnik ani Lis,
My, wszyscy idźmy… głosować na PiS”.

Zabawna pomyłka. Jan Dziadul, publicysta Polityki: „Górnicze związki zawodowe będą bić w tarabany, dmuchać w ukulele i apelować, żeby w najbliższych wyborach pogonić PO i PSL”. Dmuchali to oni w wuwuzele. Ukulele to instrument szarpany, przypomina mandolinę. Na ukulele grała MM w „Pół żartem, pół serio”. Już górnik wie, w co dmucha!

W czasie przedwyborczym zbyt mało uwagi poświęca się obradom Synodu w Rzymie. O czym przypomina portal Polonia Christiana: „Za murami Watykanu toczy się najważniejsza batalia naszych czasów. Batalia o kształt świata. Nie Kościoła i świata – jak lubią rzecz ujmować katoliccy publicyści – lecz świata in extenso, ponieważ rozstrzygnięcia, które zapadną w Auli Pawła VI zdefiniują historię XXI stulecia”. Trudno się z tym nie zgodzić. Chodzi wszak o komunię dla rozwiedzionych i podobne sprawy. Nasz katolicki naród śledzi Synod z największą możliwą (w okresie przedwyborczym) uwagą.
Stąd takie komentarze na tym forum: „ Nie łudźcie się. Papież Franciszek to przepowiedziany >fałszywy prorok< i on doskonale współpracuje przy niszczeniu Kościoła Jezusa Chrystusa, a jeszcze lepiej się maskuje, wciąż zwodząc tak wielu. Wejdźcie na stronę masońskiej organizacji Rotary Club i zobaczcie kogo mają na liście jako członka honorowego! Bergolio dołączył do Rotary Club w 1999 roku i to jest fakt. A obecnie niszczy Kościół Chrystusowy, a w jego miejsce razem z masonami, którzy rządzą teraz w Watykanie, tworzy Jedną Światową Religię. To też są fakty, choć dla wielu jeszcze niedostrzegalne.”
No, to teraz już dostrzegamy!
I komentarz pewnego duchownego na Fronda.pl. Po co owijać w bawełnę, kiedy można prosto i na temat: „Ale biskupom niemieckim to nie tylko w głowach, ale w d… się poprzewracało!”

Red. Andrzej Niczyperowicz zupełnie nie na temat w Głosie Wielkopolskim:
„- Proszę wybaczyć, panie dyrektorze, ale nie dostałem premii w tym miesiącu…
– Wybaczam panu”.

2 komentarze do “Wielkie dmuchanie

  1. Tak właśnie sobie wyobrażam dialog górników w trakcie protestów. Najpierw o wuwuzelach:
    – Dmuchał pan kiedy w taką pogodę, panie kolego?
    A potem przechodzą do spraw, które ich interesują naprawdę:
    – Już ją za szufladę brałem w przedpokoju, a ta głupia cipa się wyrywa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *