Śmierć arystokraty

Sporo nadziei wzbudził wybór abp. Gądeckiego na przywódcę Episkopatu. Ze może odrobinę bardziej światły i mniej skompromitowany niż poprzednik. I już mamy pierwsze wystąpienie przewodniczącego – w Śremie. Jaka kwestia zaprząta jego umysł? Oczywiście – gender! I wszystko jasne.

Z kolei jego zastępca bp. Marek Jędraszewski udał się z pielgrzymką na Jasną Górę. Naturalnie nie pieszo, lecz bardzo dobrym zapewne samochodem. Aby prosić o owocność własnej posługi. Ciekawe, czy jak namawiał wielkopolskich proboszczów, by wystosowali list w obronie abp. Paetza, który był już wówczas osobą do szczętu i nieodwracalnie skompromitowaną, to też biegał modlić się na Jasną Górę?
Miałem z nim parę razy styczność, bo swego czasu studiowałem nawet zaocznie teologię (nie ukończyłem) i zdawałam u niego parę egzaminów z filozofii współczesnej. To był wtedy człowiek prawy, otwarty. Taki mniejszy Tischner. Ale jak dał się zrobić biskupem, to stało się jasne, że kuria już go nieźle przemieli.

Ja się chyba nawrócę na Prawo i Sprawiedliwość, bo prezes w ramach objazdu ojczyzny przed wyborami do Parlamentu Europejskiego tyle obiecuje…
Jakiś internauta się tego nasłuchał i oszalał. Pisze: Przebijam!!!
Jak wygram to: 25 województw, po 10 000 pln na każde dziecko co tydzień oraz po 0,7 Wyborowej i kilogram serdelków (koniecznie wieprzowych) na niedzielę i święta dla tych co nie mają średniej krajowej na głowę.

Poza tym w partii pełna mobilizacja: „PiS planuje podczas wyborów do parlamentu Europejskiego powołać specjalne patrole, które będą sprawdzać, czy nie dochodzi do fałszerstw.
– Nie jest to łatwe. Nie ukrywam, że liczymy na biura Radia Maryja. Trzeba kilkanaście tysięcy zdeterminowanych osób. W każdym okręgu wyborczym ośrodek, do którego będzie można dzwonić. Lotne patrole jeździłyby po całym okręgu, zaglądały do komisji i dodawały ducha tym, którzy będą na miejscu – powiedział na antenie TV Trwam Jarosław Kaczyński.”

W Częstochowie początek sezonu pielgrzymkowego (maturzyści!). W związku z tym do narodowego sanktuarium przybyła też „pielgrzymka husarii polskiej”. Radio Jasna Góra wyjaśnia, że husarze działają na terenie kraju w zespołach, ale też „jako wolni strzelcy.” Na razie na ulicy nikogo takiego nie spotkałem. Co to znaczy? Że powinienem częściej wychodzić z domu.

Polszczyzna prasowa szybuje. Gazety o problemach ze skupem trzody chlewnej: „ Zdjęcie nadwyżki wieprzowiny dotyczy strefy buforowej utworzonej po wykryciu wirusa ASF u padłych dzików.”

W Wadowicach sensacja – do tamtejszego muzeum Jana Pawła II ma trafić pistolet(Browning HP CAL kaliber 9 mm, nr seryjny 76C 23953), z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II, trafi do papieskiego muzeum w Wadowicach. Ja bym kazał jednak spiłować mu iglicę. Tak na wszelki wypadek…

Odszedł arystokrata ducha – ks. Janusz Czarny. Tak informują media katolickie. Czytam z zazdrością, bo sam w obszarach ducha jestem zaledwie chłopem pańszczyźnianym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *