Obudź się, Polsko!

W miesięczniku „Brzmienia” diagnoza współczesnej Polski autorstwa fana big-beatu: „Rok 1989 stał się przekrętem, który takich jak Ty i wielu innych Polaków miał wykreślić z historii naszego kraju. Dzisiaj Polska stała się „grajdołkiem”, w którym panoszą się kliki, sitwy i wiele podobnych im „szemranych” środowisk. Naród i „koryto” są te same, zmieniają się ideologie i „wizytówki„ tych przy głównym miejscu koryta”.
Jak miłośnik rocka powie coś o polityce, to palce lizać…

Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński dotarł do Wiednia („Nasz Dziennik”). Zgubili GPS-a?

Zakupy w galerii Malta. Dorota z wózkiem między półki, ja na kawę. Zakupy trwają dokładnie tyle, ile lektura jednego PRL-owskiego zeszytu kryminalnego „Ewa wzywa 07…” Ani minuty krócej, ani minuty dłużej. Taki mamy układ.

W tej galerii formalnie mnie zatkało. Podnoszę oczy znad książki i co widzę? Po holu przewala się zwyczajny tłum zakupowiczów, miedzy nimi błyskają białe, nakrochmalone koszule ochroniarzy. W tłumie nieśpiesznym krokiem przechadza się patrol powstańczy. Dwóch nastolatków z karabinami na ramieniu, w rogatywkach, wysokich butach, z biało-czerwonymi opaskami na rękawach. Przy pasie ładownice, granaty. Ale nikt ich nie zauważa, nie przystaje, nie przygląda się, zdjęć nie robi. Powstanie powoli dogasa, a bezduszny tłum na zakupach… „Obudź się, Polsko”!

Jako stały czytelnik portalu prawicowego „wPolityce” z satysfakcją zauważam, że po lewej stronie biegnie zajawka tekstu:„Patologie na stałe związały się z rządem Tuska”. A dziesięć centymetrów na prawo od tego komunikatu biegnie reklama: „Bielizna damska. Komplety, koszulki, biustonosze”. Wszystko ilustrowane zdjęciami. I teraz – czytać o Tusku czy oglądać „komplety”? Ludzie – błagam – nie skazujcie biednego człowieka na tak karkołomne wybory! Litości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *