Nigdy nie wiesz, co zrobi wariat i co zje koza

Omal nie zabiłem człowieka. Wracamy znad morza. Na przedmieściach Poznania nagle na środek drogi wybiega jakiś facet objuczony tobołkami jak osioł i wręcz rzuca się na maskę. Żeby się zatrzymać. Ledwo zdążyłem wyhamować. Ja patrzę na niego, on na mnie. Dzieli nas szyba i może ze trzydzieści centymetrów. Facet ma mętne oczy, zapewne nagrzany. Ale odludzie, a to już noc. Więc podejmuję decyzję. Otwieram drzwi i już go mam zapraszać do środka, kiedy ten nagle i bez dania racji spieprza w te krzaki, z których wybiegł.
Przysłowie bengalskie: Nigdy nie wiesz, co zrobi wariat i co zje koza.

„Fakt” ostrzega, że w Bałtyku – skutkiem ocieplenia wód – pojawiła się ryba pacu z rodziny piraniowatych, która z upodobaniem odgryza mężczyznom jądra. Świeżo wróciłem z Kołobrzegu. Dorota nawet namawiała, żeby się bodaj ochlapać. A ja, że nie. Bóg strzegł. Wróciłem jako pełnowartościowy mężczyzna.

Poseł Janusz Dzięcioł (ten z „Big Brothera”) opuszcza PO. No, to teraz PO się już nie podniesie.

Przy okazji tematu pedofilii w Kościele niebywałą karierę zrobił frazeologizm: „zamiatać pod dywan”. Czytam to już po raz pięćsetny. Daniel Passent napisał kiedyś, iż jeżeli w tekście dziennikarza sportowego przeczyta, że „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”, to dla niego znak, by następne teksty tego publicysty omijać szerokim łukiem.
Inna sprawa, że bywali ludzie, którzy z banału robili majstersztyk. Dziennikarze z upodobaniem  dopytywali trenera Górskiego: „- Panie trenerze, wygramy czy przegramy”? A on po swojemu: „- Mi sie wydai, że mogiemy przegrać albo mogiemy wygrać. Mi sie wydai, że mogiemy też zremisować”. Kiedy dziennikarze naciskali, mawiał; „- No, mi sie wydai, że mecz ma dwie połowy. Ma pierwszą połowę i ma drugą połowę”.
Przed laty widziałem w telewizji jak mistrz parodii Bolesław Gromnicki rozmawiał z trenerem Górskim mówiąc „po górskiemu”. Na Boga, Gromnicki wypadał jako Górski lepiej niż sam Górski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *