Nie, pij, moja miła, nie pij…

Na TVN Style pewna młoda kobieta jest indagowana na okoliczność, jaki regulamin pielgrzymki wprowadziłaby, gdyby była jej kierowniczką (niestety, nie zarejestrowałem w związku z czym to pytanie). I ta młoda osoba mówi, że punkt pierwszy to zakaz spożywania alkoholu. „- No dobrze –  dociska egzaminatorka – no to co ludzie mają robić? – Modlić się. – A czego jeszcze robić nie powinni? – No, pić, oczywiście. – Jeszcze coś? – Nie, to chyba wszystko”.
Krótko i na temat.

Jubileusz Radia Maryja w Toruniu. Na antenie głosy słuchaczy. Jeden z duchownych ubolewa, że kler jest dziś w Polsce straszliwie atakowany: „- Żeby w końcu ustały te szykany wobec biskupów. Tak w Polsce jak w Syrii”.

Na zajęciach z języka prasowego ćwiczymy polszczyznę. Analizujemy, jakie skojarzenia budzą rozmaite określenia lasu. Jako tako idzie z następującymi określeniami: bór, dżungla, gaj, las dziewiczy, las monsunowy, tajga, zagajnik.
Ale są określenia, które słuchaczom nie mówią nic: łęgi, matecznik, ostępy, regle, las Birnam,
„las rzeczy”.
Nieczytelny jest też sens powiedzonek: Im dalej w las, tym więcej drzew; Nauka nie poszła w las;  Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las; Nie widzieć lasu spoza drzew.

Wieści z moich macierzystych okolic (Jarosław, Podkarpackie) przenoszą mnie, jak zwykle, w inny wymiar. Oto 19-letni mieszkaniec wsi Rokietnica jechał sobie spokojnie oplem  astrą. Nagle z podporządkowanej wypada na drogę 47-letnia pani kierująca vectrą. Uderza w jadącą  prawidłowo astrę. Przyjeżdża policja. Wina kobiety jest oczywista. Tyle tylko, że ona była trzeźwa, a kierujący astrą wydmuchał 2,5 promila. A w dodatku nie miał prawa jazdy. On więc oberwie najmocniej. Oto jarosławska sprawiedliwość!

2 komentarze do “Nie, pij, moja miła, nie pij…

    1. Nie chciałem okazać się banalny, dlatego nie publikuję całej kolekcji pustych butelek po jednym tylko napoju „Amarena”, które fotografowałem na leśnych duktach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *