Holy Warmia

Najpierw wieści wstrząsające: „Czytelnicy tygodnika „wSieci” wraz z kapitułą, w skład której weszli redaktorzy naczelni i publicyści tytułów wydawanych przez Grupę Medialną Fratria wskazali, że tytuł Człowieka Wolności Tygodnika „wSieci” 2016 roku, otrzyma prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński”. I zaraz biegną komentarze: „Negatywne opinie wynikają z barku wiedzy na temat Pana Jarosława”; „Pan Kaczyński jest wielkim patriotą a wy którzy Go oczerniacie jesteście kolaborantami i zdrajcami własnej ojczyzny, ogarnijcie sie dopóki jest na to jeszcze czas”; „Pan Premier Jarosław Kaczyński Wielki Polak, Wielki Mąź Stanu. Pozostanie na zawsze w Historii Polski”.:

W tygodniku Przegląd o najnowszym nazewnictwie kulinarnym.:

Ale to nie mąci strumienia dyskusji politycznej. „Nie wiem czy opozycja zdaje sobie sprawę, ale chciała zablokować głosowanie nad budżetem, który da 500+. I myślę, że to jest dla nich strzał w kolano — mówiła Weronika Zaguła”. Internauta:  „Pani Weroniko, strzał jest w stopę, jest także strzał z kolana vide Winnetou i Old Shatterhand. Kobiety nie muszą się na tym znać”.

Niewdzięczny los zagnał na Świętą Warmię. Tak więcej północną. W Dobrym Mieście szaleje nazewnictwo usług. I wszystkiego.:

Gdzieś po drodze. Dorota twierdzi, że jak by sprzedała wszystkie rogi, jakie mi przyprawiła, bylibyśmy Rockefellerami.:

W zamku w Lidzbarku Warmińskim. Gdyby nie to bezcenne płótno Jonasza Sterna, nie byłoby po co tam zaglądać.:


Stoczek Klasztorny, miejsce internowania Prymasa Tysiąclecia. Obok „celi prymasa” taki obraz. To dość interesujące, bo prezydent Bierut w tym samym czasie też lubi się fotografować w otoczeniu dzieci (Polska Kronika Filmowa czytana przez Andrzeja Łapickiego!). Dziś raczej nie chciałby być portretowany z dziewczynką na kolanach. Ale nie z powodów politycznych.:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *