Anioł w Krakowie

Czyli ja.  Z anielicą (?) Dorotą. Po raz nie wiem który w tym samym bardzo przyzwoitym, a niedrogim i położonym w sumie w śródmieściu hotelu „Optima” (wpis „zawiera lokowanie produktu”, ale to trudno). Wszystko jak w zachodnich sieciówkach, to znaczy np. biurko do pracy z laptopem, a nie stoliczek, na którym ewentualnie pani baronowa mogłaby ustawić filiżankę. Ale kogóż to witamy na ścianie? Tak, to nasz poczciwy Chełmoński! Jak go wieszali z klucza na ścianach wszystkich hoteli robotniczych, tak się i został. Nie żebym miał coś naprzeciwko. Dwa tygodnie temu oryginał kontemplowałem w Muzeum Narodowym w Poznaniu.:

w1

Kilka godzin wcześniej. Pani Agnieszka, która mieszka i pracuje (prowadzi własną firmę!) w Norwegii pięknie dziś broniła licencjatu o strukturze uzależnienia od mediów społecznościowych, napisanego pod moim światłym (choć przeprowadzanym drogą internetową) kierownictwem. Pod mailami podpisywałem się pseudonimem „Norwegian Wood”.
Pamiętam ten poranek w hotelu pod Łańcutem, 15. sierpnia. Jest piąta rano, za oknem słońce wschodzi nad lasem, a ja czytam kolejny rozdział, nanoszę poprawki, stawiam pytania itd. Jak ten czas…itd.

Pan poseł (?) Błaszczak był łaskaw wypowiedzieć się o tym, że polskie kino historyczne mogą uratować tylko Tom Cruise z Melem Gibsonem. No to media mają używanie. Przyjechał TVN – tuż przed obroną pani Agnieszki – i mówię, że gdybym ja próbował się wypowiadać o kampanii buraczanej w rejonie Sochaczewa w sezonie 1965. Ale potem podobno wrzucili jakieś inne zdanko. Jak jechałem, dostałem SMS-y. Na szczęście, bo nie chciałem sednem mojej wypowiedzi czynić osoby i horyzontów pana posła (?) B.

Wojewódzki w Polityce: „Premiera filmu >Smoleńsk< przyniosła informacje o życiu towarzyskim i uczuciowym nowych elit. Na przykład Agata Duda wraz z córką Kingą wybrały się w tym samym czasie na film Woody’ego Allena >Śmietanka towarzyska<. Dziwne. Ma przecież komedię na co dzień”.
„Edyta Górniak została sfotografowana na spotkaniu z producentem Davidem Fosterem. Foster współpracował z takimi gwiazdami, jak Whitney Houston, Mariah Carey czy Céline Dion. Jest zatem szansa, że albo kariera Edyty ruszy, albo Davida stanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *