Wróbel, który musiał

Rankiem, przy -10 idę do lokalnej telewizji WTK. Wśród wielu pytań: dlaczego Murzyn nie dostał Oscara. I teraz: co dopasować – Murzyna do Oscara czy Oscara do Murzyna? Poza tym z tymi Murzynami to nie takie – nomen omen – jasne. Czy Michael Jackson był Murzynem?:

s1

Po drodze, na skrzynce transformatorowej też filmowo.:

s2

Radio Merkury w obliczu Dnia Babci prosi o krótką refleksję na temat: motyw babci w filmie polskim.

Media narodowe. Jacek Kurski ogłasza, że pracowników TVP zaprasza na szczere rozmowy w każdy trzeci piątek miesiąca. Internet: „Nie lepiej postawić szafę z magnetofonem / jak z Misia /?”

Tygodnik „wSieci” pyta w necie: „Kim jest Mateusz Kijowski z KOD? Gadżeciaż z długami”.
Nie wiem, kim jest Mateusz Kijowski. Wiem, że gadżeciarz pisze się przez „rz”.

Audycja „Książę i Żebrak” z Wojewódzkim w Rock Radiu była jedną z niewielu, z których nie przeskakiwałem manipulując radiem w samochodzie. Stacja zmienia się w Radio Pogoda. „Teraz będzie mniej Wojewódzkiego a więcej Wodeckiego”.
Pogody też słucham. Jak się golę, ubieram. Ma tę właściwość, że teksty wszystkich nadawanych tam piosenek znam do ostatniej zwrotki.

No to Wojewódzki z Polityki:
Jerzy Owsiak z właściwym sobie humorem skomentował krytykującego go Jana Pospieszalskiego, niegdyś kumpla: „Alkohol gwałtownie odstawiony od organizmu czyni ogromne spustoszenia”. Każdy, kto zna działalność Janka, musi wiedzieć, że bycie Jankiem na trzeźwo jest nie do zniesienia, nawet dla niego.
Karolina Korwin-Piotrowska podsumowała w portalu Onet mijający rok. W podsumowaniu wyszło jej, że jest najbardziej opiniotwórczą dziennikarką polskich mediów. Obliczyła, że w swoich publikacjach ma największą liczbę cytowań samej siebie.
Dość spektakularną decyzję ogłosił ostatnio nasz bokser Przemysław Saleta. „Wyprowadzam się z Polski. Rządy PiS przeczekam w Tajlandii” – ogłosił. Przemka informuję, że rządzi tam lider Narodowej Rady Pokoju i Utrzymania Porządku. Czyli – jak u nas.

Broniewski cd. Tu – wnikliwy obserwator przyrody.
„Na rozchwiejności topoli
wróbel usiadł.
Wahał się, wahał się, usiadł,
widać musiał”.

+ Glenn Frey z zespołu The Eagles. Słuchałem go z walkmana. Potem przestałem.
+ Michel Tournier. Jego powieść „Król olch” czytałem kiedyś ukradkiem na bardzo nudnej konferencji w hotelu w Budapeszcie. Byłem na planie w Malborku, jak  Volker Schloendorff kręcił z tego film z Malchovichem.

2 komentarze do “Wróbel, który musiał

  1. Kościół nawołuje do praktykowania spowiedzi w pierwsze piątki miesiąca, Prezes Kurski w trzecie… Ileż razy w miesiącu można się spowiadać???

  2. Poruszyła Pani kwestię niezwykle ważką. Od stuleci biedzą się nad nią najtęższe głowy.
    Jan Kochanowski, Na nabożną:

    Jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz,
    Czego się, miła, tak często spowiadasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *