Walka na odcinku

Onet przypomina, że Jarosław Kaczyński obchodzi dziś 66. urodziny. Z tej okazji portal publikuje kilka „ciekawostek” z jego życia. Ciekawostka nr 7: „Wśród praprzodków Jarosława Kaczyńskiego są m.in. królowie Bolesław Chrobry i Bolesław Krzywousty, książę Mieszko I, ale także Andrzej Frycz-Modrzewski. Genealog Marek Jerzy Minakowski odnalazł także więzy łączące go z rodziną Adama Michnika”.

Głos Wielkopolski: „Michał Koralewski z Koziegłów wygrał iPhone Photography Awards 2015 (IPPAWARDS), czyli konkurs na najlepsze zdjęcie zrobione przy pomocy urządzeń firmy Apple. O laury walczyło kilka tysięcy fotografów ze 120 krajów”.  Gratuluję i zazdroszczę.:

s1

Poznańskie Radio Merkury: „Święty Jan Paweł II powinien zostać patronem Puszczykowa. Wnioskują o to dwie tutejsze parafie rzymskokatolickie”. Puszczykowo to takie miasteczko-letnisko, coś jak Podkowa Leśna.  Ze zdziwieniem dowiaduję się, że są w Polsce jakieś miejscowości, których patronem nie jest Jan Paweł. Zwłaszcza miejscowości wypoczynkowe.

W Gościu Niedzielnym tytuł: „Bardzo ważna encyklika papieża”. Skoro są encykliki „bardzo ważne”, to zapewne są i tylko ważne. W odróżnieniu od mało ważnych i zupełnie nieważnych. Czekam więc na tytuł w rodzaju: „Nowa encyklika papieża. Taka sobie”.

Już mnie ogarnęło zwątpienie, a tu czytam w Naszym Dzienniku, że radni śląskiej gminy Tworóg bronią się przed gender. „Stanowczo sprzeciwiamy się promowaniu i wprowadzaniu tej ideologii do przedszkoli i szkół. Uważamy, że upowszechnianie tej ideologii może w dużym stopniu przyczynić się do nieodwracalnych zmian w życiu człowieka i tworzonych przezeń wspólnot”.
Nie wiem wprawdzie, czy w gminie nastąpił jakiś nowy atak genderu (i stąd tak radykalna uchwała). Trudno też powiedzieć, czy coś nowego zaszło w tej mierze w skali kraju. Ale to jednak miłe, że budzę się rankiem 19. czerwca i dowiaduję się, że ktoś odwala za mnie czarną robotę w walce z genderem. Na skromnym odcinku, ale zawsze.

Tygodnik Nie. Kiedy to drukowali, nie słyszeli jeszcze o przypadku Olbrychskiego: „Wrocławscy policjanci z komisariatu wodnego wyciągnęli z Odry tonącego 40-letniego mężczyznę. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg okazało się, że niedoszły topielec jest pijany – 2,5 promila. Mężczyzna zapewniał, że wypił tylko jedno piwo, ale nie umiał powiedzieć, gdzie sprzedają tak wspaniałe piwo”.

Ewa Kopacz jak nie zrobi numeru, to nie uśnie. Podczas audiencji w Watykanie nazwała papieża Franciszka „wiosną Kościoła”. No, bo przed „wiosną” było przedwiośnie, czyli pontyfikat Benedykta. A wcześniej zima, czyli nasz JPII.

Koniec odsłuchiwania szwedzkiej powieści kryminalnej Joakima Zandera „Pływak”.:

s2

Nie wzbraniam się przed słuchaniem autorów, których zupełnie nie znam i prawie zawsze się zawodzę. Wyjątek – zeszłoroczny Bernard Minier! Tym razem historia o tym, że CIA tropi kogoś, kto jest w posiadaniu dowodów na amerykańskie tortury w Afganistanie. Szwedzcy adwokaci, deputowani do PE, ich asystenci. I amerykańscy najemnicy. Rozdział poświęcony akcji i rozdział liryczny. Te ciągnące się rozważania o niczym, ten mądrościowe sentencje na poziomie herbatki u cioci… A jeszcze czyta Krzysztof Gosztyła, u którego każde zdanie brzmi jak z Pisma Świętego. Naprawdę trudno to przejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *