Szelest soboli

Portal prawicowy wPolityce.pl nie gra fair. Po lewej biegną arcyinteresujące informacje, jak np. wystąpienie prezesa Kaczyńskiego w Błoniu, a po prawej wyzywająca reklama bielizny damskiej (przezroczystej!). I oszalałe oko lata – raz tu, raz tam, zamiast się koncentrować na pryncypiach. Panowie, zdejmijcie z Prezesa te biustonosze, do diaska!

Znowu dziesięć kilometrów w Parku. Tym razem wokół jeziora Góreckiego i to półbiegiem, bo byłem poumawiany na mieście. Jezioro jak z oleodruku. Na jeziorze wysepka. Na wysepce ruiny gotyckiego zamku – zbudowanego w I połowie XIX wieku. Przez Tytusa Działyńskiego dla małżonków Potockich. Podczas Wiosny Ludów Prusacy sądzili, że tam gnieździ się dowództwo polskiej partyzantki i zameczek ostrzelali z dział. Zostały ruiny, ale za to wielce romantyczne.

W Radiu M. relacja z inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jeden z przemawiających zauważa, że po absolwentów, z racji ich wysokiej fachowości, „wyciągają się ręce z różnych stron”. Pewnie chodzi o TVN24 i Polsat News. Inny prelegent dostrzega władze Uczelni w uroczystych strojach i zaznacza, że na sali „słychać szelest soboli”. Czy ktoś wie, jak szeleszczą sobole?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *