Resztki

Ryga. Resztki.:

Internet (od prawej):
Konstytucji treść powinien napisać Naród! Raz na zawsze skończyć z narzucaniem przez prawników treści.

obecni wyborcy PiS narzekają na „profestorski” styl TVP i trudne słowa jak irytował. Spokojnie, tow. Kurski da radę uprościć przekaz do tych 2000 słów.

proponowanie kobiecie stanowiska sędziego jest zwykłym okrucieństwem,ponieważ kobiety są stworzone do walki wyłącznie o dobro swego potomstwa a nie społeczności.Przez tysiące lat,a może nawet miliony,ludzkość szanowała tą cechę kobiet i na wojny chodzili wyłącznie mężczyżni[czasem ze swoimi nałożnikami],Nagle ,wraz z rewolucją bolszewicką nadano kobietom prawa wyborcze aby perfidnie wciągnąć je w brudną i brutalną walkę polityczną,przeciwną kobiecej naturze.Najlepszym przykładem jest upokorzenie kobiet grających w piłkę nożną.Proszę oglądać Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej.

Panie Kuźmiuk, świnie nie wyją. Świnie kwiczą. Kwiczo knury, kwiczo! ni majo koryta…

tylko Ruch Narodowy jest jedyną sensowną partią

5 komentarzy do “Resztki

 1. Już widzę oczami ducha tę konstytucję napisaną przez Naród. Kulfonami na pół strony z błędami w każdym zdaniu.

 2. „To wy jesteście elitą, a nie zapatrzone w siebie elity warszawskie” – mówiła p. premier Szydło w Rzeszowie. Zgadzam się w całej rozciągłości, zwłaszcza że sam pochodzę z miasteczka na Podkarpaciu, mam tam rodzinę, znajomych itd. Znam ludzi, teren. Nie ma takiego zadania z zakresu piśmiennictwa światowego, którego moi krajanie nie wykonaliby ot tak, od niechcenia, pod wiejskim sklepikiem, pokrzepiwszy się tylko krzynkę (albo i dwie krzynki). Deklaracja Niepodległości, piąta Ewangelia, Ulisses II, Pan Tadeusz Resurection. W tym kontekście napisanie Konstytucji takiego kraiku jak Polska to zadanie na krótkie przedpołudnie.

  1. No tak, to zapewne w Twoich stronach zrodził się opowieść zakończona pointą:

   ” Dlatego poszliśmy do jednego znajomego, który sam pisze książki. Miał tylko jedną książkę, ale dobre i to… przeczytaliśmy w trojkę. Wtedy ten znajomy wziął się do roboty i zaczął pisać. On pisał, a myśmy czytali.”

  2. A i właśnie sobie pomyślałem (w kontekście podróży i styczności z ludem), że to o takich jak Ty Leon Niemczyk powiedział do Romana Wilhelmiego „ty jesteś mocny człowiek terenu.”

   Chodzi o film „Odwet” z 1982 roku. Tomasza Zygadły, co się odlewał w kiblu w „Aktorach Prowincjonalnych”. No ale komu ja to tłumaczę ?!

  3. Gdy przeczytałem „moi krajanie” to jednak wyobraziłem sobie rejon, obszar, kraik, ziemię, czyli tzw. „małą ojczyznę”. A jeśli tak, to tym „krajanem” Twoim był chyba także Ignacy Krasicki. Nawet bez „krzynki” tworzył dzieła znaczące!

   Tylko lepiej nie upowszechniaj poniższego fragmentu XBW który zamieszczam gwoli autoironii księcia biskupa i jednak „krzynki”:

   Wdzięczna miłości kochanej szklenice!

   Czuje cię każdy, i słaby, i zdrowy;

   Dla ciebie miłe są ciemne piwnice,

   Dla ciebie znośna duszność i ból głowy,

   Słodzisz frasunki, uśmierzasz tęsknice.

   W tobie pociecha, w tobie zysk gotowy.

   Byle cię można znaleźć, byle kupić,

   Nie żal skosztować, nie żal się i upić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *