Radio Merkury, środa 26 października 2016

Mili Państwo,
Dziś Światowy Dzień Trzymania Dziewcząt Za Rękę. Bo za cóż by innego?
Imieniny świętuję dziś Amanda, ale też Amand (z „de” na końcu). Amandów niewielu mamy, amantów znacznie więcej. Na przykład wśród aktorów. O świętej pamięci Andrzeju Łapickim mawiano: Na wieki wieków amant!

Żeby nie było tak ciasno w naszym ogródeczku, sięgamy do prasy fachowej. Madego To i posłuchać przyjemnie mawiał klasyk z Samych swoich. Oto „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej”, numer najnowszy, jeszcze ciepły. Czytamy: „Codzienność dyrektora szkoły pełna jest różnorakich napięć związanych z wyzwaniami, z jakimi przychodzi mu się mierzyć, i wymaga od niego profesjonalnych działań, które powinny iść w parze z dbałością o profesjonalizację tej funkcji”. Napięcia, mierzenie się, profesjonalizacja, działania, dbałość! W życiu bym dyrektorem nie został. Żeby mnie na kolanach błagali!
Sięgamy do kwartalnika „Gazeta Rycerska”, który podaje, iż „Celem tytułu jest propagowanie ducha bractw rycerskich”. Rzuciłem się do najnowszego numeru, gdzie czytam, iż „Wraz z nadejściem jesieni kończy się sezon na plenerowe, masowe imprezy rycerskie. Nie oznacza to jednak, iż nadchodzi czas stagnacji”. Na pewno? Czytam dalej: „Wydawca kwartalnika Gazeta Rycerska z przykrością zawiadamia, że ze względów ekonomicznych zawiesił jej wydawanie”. Oj tam, oj tam stagnacja. Rycerstwo zimą naoliwi zbroje i z wiosną ruszy pod Płowce, Chocim i Grunwald.
26 października. Tylko najważniejsze rocznice. W roku 1971 Polska kupiła od Włochów licencję na produkcję fiata 126 p. Tegoż dnia w roku 1982 a więc w mrocznej epoce stanu wojennego Sejm przyjął ustawę o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zawiązał się nawet komitet generałów, bojowników zaprawionych od lat  w walce z alkoholizmem. Byli to generałowie: Żyto, Oliwa i Baryła.
I już pierwsze lata 90-te:
Janusz Korwin-Mikke w piśmie „Najwyższy Czas” pisał: „Jeżeli ktoś nadal myśli, że demokracja ma jakąś przyszłość, to jest to tępak zupełnie niewyczulony na drgnienia prądów historii”.
Na Przełęczy Kocierskiej w Beskidzie Małym pracujący tam drwale rzucili się z siekierami na nagie modelki i fotografów zdejmujących je na tle pejzażu górskiego.
W Łodzi pewien hrabia wytoczył skarbowi państwa proces o odszkodowanie za wszystko, co zabrała mu komuna. Żądał 125 miliardów złotych.
W Chrzanowie policja aresztowała przestępcę, który trudnił się kradzieżą w przebraniu biskupa.
I wreszcie kilka cytatów. Dzisiaj z piosenek i na łapu capu, bo nigdy nie wiadomo, który cytat przylega do 26 października.  Kazik Staszewski:  Radny kradnie, a całe miasto na dnie.
Zespól  Happy Sad: „Kiedyś kupie nóż i powyrzynam wszystkich w około…”. No, to raczej sad niż happy.
Zespół o nazwie Zabili Mi Żółwia: „Chciałbym zrobić dziś coś ciekawego, wyjść zaraz na zewnątrz, wpaść do spożywczego’
I cytaty ponadczasowe jako to: Dziwny jest ten świat –  Deszcze niespokojne potargały sad.
Pójdę sprawdzić, czy nie spadła jakaś gruszka –
Wiesław Kot

radiomerkury

2 komentarze do “Radio Merkury, środa 26 października 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *