Licheń nie śpi

Niebo było dziś groźne jak w dzień Sądu Ostatecznego.:

c1

Mówię do Doroty – jedziemy do Lichenia. Bazylika przecudnie opalizuje w zachodzącym słońcu.:

c2

Na parking zaprasza znajomy – Jan Paweł II Parkingowy.:

c3

Orły wpienione jak zawsze.:

c4

A archanioły, te od kandelabrów, też mają skrzydła i nie wywijają. Chyba nie polskie.:

c5

Że jest przed sezonem, poznać po ofercie w przykościelnym sklepie. Nasz Papież zrobiony na Chińczyka i ze złota poniżej 300 zł. Zgroza!:

c6

Tak, to jest idealne miejsce do modlitwy dla Carringtonów.:

c7

Nowość – ustawiono znaki drogowe. Dorota twierdzi, że zakonnicy podprowadzili je z willi Prezesa.:

c8

c9

A to ma być miejsce posiłku dla pielgrzymów. Ściema! Na pewno wypożyczyli instalację z któregoś muzeum sztuki nowoczesnej.:

c10

NaTemat: Zdaniem Staniszkis partia Kaczyńskiego porwała ze sobą społeczny margines, którego jedynym argumentem był zawsze argument siły – PiS ośmielił lumpiarstwo – ludzi, którzy na co dzień wystają na placach małych miasteczek bez żadnych perspektyw. Ich agresja znalazła racjonalizację – powiedziała.
Jak ognia unikam komentowania polityki wprost. W tym zakresie mamy miliony specjalistów. Ale od dawna jestem przekonany, że w Polsce wygrywa nie ten, kto zagospodaruje potencjał uczuć pozytywnych: nadziei, chęci do pracy, zaufania do bliźnich. Lecz ten kto zagospodaruje ogromny obszar nastawień negatywnych: nienawiści, mściwości, zawiści, zazdrości. Wiedziałem, że PO przegra wybory w momencie, gdy sławę zdobyły „ośmiorniczki”. Wystarczy powiedzieć „Polakom”: Widzisz, frajerze? Ty zapieprzasz od świtu do zmroku (choć to nieprawda), a tam sobie siedzi cwaniak w garniaku i za twoje pieniądze wpieprza ośmiorniczki. I już „Polacy” wiedzą, jak głosować!

Wojewódzki w Polityce: Kolejna zmiana w TVP. Tym razem nowe władze stawiają na legendarny „Teleranek”. Po siedmiu latach powróci na antenę Jedynki program dla najmłodszych. Dobry pomysł. Jeśli któregoś dnia znowu go zabraknie, to będziemy wiedzieli, że już po wszystkim.

Ten tytuł z lokalnego portalu oddaje w jednym zdaniu istotę mojego miasta: Rada miasta Jarosławia przyjęła strategię rozwoju, z której nikt nie jest zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *