Kraj budzików

Na poznańskim Łazarzu (St. Lazare) pstryknąłem mural (choć na płycie paździerzowej. Materiał pasuje do dzielnicy. Gest chwytania się w miejscach publicznych za genitalia, który Michael Jackson spopularyzował na całym świecie, jest na Łazarzu przyjęty, a nawet dobrze widziany.:

p1
Sztuki walki też. Choć najczęściej nie takie.:

p2
Teleexpress skompromitował się zafałszowanym i asekuracyjnym przedstawieniem treści filmu „Spotlight” i w Internecie rusza zabawa. O czym jest film „Uwolnić orkę”? O reformie rolnej!
Trwa moda na Żołnierzy Wyklętych i – jak każda moda – jest owcza i bezmyślna. Żeby to trochę skomplikować cytuję wpis czytelnika z Fronda pl.: „14 kwietnia 1950r. Episkopat pod kierunkiem Prymasa Wyszyńskiego zawarł Porozumienie z Rządem, w którego 8 punkcie potępił zbrojne podziemie i współdziałających z nim księży:
>Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia oraz będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowej.<„
Pani prof. Staniszkis w kolejnym wywiadzie przekonuje, że prezesa Kaczyńskiego „zna od lat” i tylko jest zdziwiona takim czy innym jego posunięciem. To oczywista pomyłka. Pani profesor została Kaczyńskiemu przedstawiona wiele lat temu. Bo to dwie różne rzeczy. Znajomość trwała, ale pani profesor nie „poznała” prezesa. Zresztą – żeby znać prezesa nie trzeba mu być przedstawionym.

Wojewódzki w Polityce: „Na antenie TVP Kultura zadebiutował nowy program o literaturze >Chuligan literacki<. Prowadzi go szef anteny, niejaki Mateusz Matyszkowicz. Pan Mateusz prowadził w TV Republika magazyn >Literatura na trzeźwo<. Już po tytułach widać spory rozwój”.

Jako stały czytelnik literatury lubię, gdy polemika polityczna przybiera formy poetyckie.:
„… unia polskę rada zgnieść
by zaśpiewać znaną pieśń
nur fur deutch
nur fur geld
nur fur mason
boga wróg
zniszczyć chce Maryjny Lud
tak by Polska nie istniała
by się sama zatracała
z mapy świata wymazała
otwórz Polsko oczy
dziś!”
Boże, co oni mają z tym budzeniem?! Bez przerwy ktoś kogoś budzi. Kraj budzików, kurwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *