Jesień średniowiecza

Do tego stopnia nic, że nie ma nawet czym wypełnić pół stroniczki. Sobota – cały dzień przestukany, wieczorem dwie godziny gadania do zaocznych. I pozamiatane.

A tymczasem życie publiczne pulsuje. Premier Szydło na Kongresie 590: „W Polsce nadszedł czas, gdy elitami są zwykli obywatele…” No to nareszcie i ja dołączyłem.

Hasło Premier Szydło na Kongresie w Rzeszowie: „Bawaria? a to takie niemieckie Podkarpacie!” OK, jeszcze tylko jakieś BMW zaczną produkować (zapewne lada dzień) i już nie będzie widać różnicy.

Łukasz Warzecha krytycznie wypowiedział się na łamach wPolityce o posunięciach rządu, ale też natychmiast został zdemaskowany przez internautę: „Warzech to lewak. On nawet nie wierzy w zamach w Smoleńsku!”

Tygodnik Nie: „Premier Szydło powiedziała, że program PiS to program napisany przez Polki i Polaków z całego kraju. Tyle jeśli chodzi o szukanie winnych.Również premier Szydło wyznała, że czasem ma dosyć, gdy jej koledzy z rządu udzielają kontrowersyjnych wypowiedzi. Niby że program PiS to nie jest program napisany przez Polki i Polaków z całego kraju?”

Głos pani poseł Pawłowicz: „W Polsce te specyficzne, unijne, szowinistyczne idee zawstydzania, pogardy i nienawiści dla polskiego narodu, połączone z okazywaniem poczucia wyższości europejskich, unijnych elit – realizują lewicowo-liberalne, zasilane środkami antynarodowej, kosmopolitycznej międzynarodówki „wykorzenionych” środowisk – szczególnie lewackie media i podobne im duchowo środowiska, m.in. kultury, jak też żałośni, ubodzy polscy celebryci prześcigający się w zohydzaniu swej ojczyzny (…).” Poza wszystkim jest to jedno z najdłuższych i najbardziej kunsztownych zdań we współczesnej publicystyce.

Dziś w Łagiewnikach (to ogromne krakowskie sanktuarium obok którego w odległości pół kilometra stoi drugie, jeszcze większe sanktuarium – chyba rekord świata) odbyła się wiadoma intronizacja. Internauta: „To teraz pewnie Król nakaże wygnanie niewiernych …? Gdzie ja podzieję się z żoną i małym dzieciątkiem? Może znajdziemy po drodze jaką stajenkę i przeczekamy…”

I pocztówka z Jarosławia, środkowa Bawaria: „Policjanci odzyskali metalową skrzynkę z datkami, którą 18-letni mężczyzna wyrwał ze ściany jednego z jarosławskich kościołów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *