Harcerz nie skłamie

Wpadło mi w ręce studenckie pisemko poznańskich polonistów „Aurora”. Już okładka przynosi rewelacje.:

s1

Wewnątrz numeru jeszcze ciekawiej. Swoją twórczość prezentuje np. Zuzanna Popiel „początkująca poetka z dużymi ambicjami”. Teoretycznie można było napisać: „początkująca poetka o dużych ambicjach”. Choć ja bym po prostu napisał: „początkująca poetka z dużymi”. Tak czy tak wiersz poetki Zuzanny biegnie następująco:
„miłość
czerwone ciała
żebra podruzgotane podruzgotanych ciał
ciała połamanych żeber
w czerwonym materacu kawałki żeber członki
we krwi czerwone kawałki na ciałach czerwone członki czerwone
plamy na prześcieradle z kranu
ściekające kawałki po ścianach
Czerwone ściany napisane bez końca
żebra napisów bez sensu
napisy w kształcie kawałków”.

I jeszcze samochód z reklamą usługi gastronomicznej. Nie bardzo chwytam, o co chodzi, ale ładnie to wygląda. Zwłaszcza jak się jest na diecie, z której i tak niewiele wynika. To już może lepiej pójść na całość?:

s2

Kraj ciągle żyje konsekracją kościoła o. Rydzyka w Toruniu. Pojawiło się wiele opinii nieprzychylnych, ponieważ nie brakuje u nas ludzi bezinteresownie zawistnych. Byliśmy w tej świątyni (z kształtu przypominającej w sposób narzucający się wyciskarkę do cytryn). Dziwi mnie, że nikt – o ile mi wiadomo – nie podniósł kwestii, iż ta świątynia została wzniesiona przy wylotówce na Bydgoszcz, właściwie w lesie, na pustkowiu. Obok co prawda stoją gmachy Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej, ale one mają zapewne własne kaplice i to niejedne. A ta świątynia stoi sobie – po nic. Możliwości są trzy. Dla pielgrzymów z Radia M., którzy nawiedzą to miejsce ze cztery, pięć razy w roku. Dla celów przyszłego hotelu, który powstanie w okolicy planowanych odwiertów wód geotermalnych i zaprosi pielgrzymów. Oraz dla okolicznych grzybiarzy. Co na razie najbardziej prawdopodobne. Problem, że nie wszyscy grzybiarze są aż tak pobożni, niestety…

Portal naTemat.pl  stawia kwestię, czy lać droższą benzynę, czy zwykłą. Zawsze leję droższą, wiem jednak, że „zdania uczonych są podzielone”, więc czytam z zaciekawieniem: „Eksperci nieco studzą entuzjazm firm paliwowych i mówią, że jest to trochę tak jak w znanym powiedzeniu: harcerz dziewczynie nie skłamie, choć nie wszystko jej powie”. Harcerz?

Poseł PO Zbigniew Ajchler z mównicy sejmowej o nowym prawie łowieckim: „Cały czas podkreślałem jedną rzecz, że ta ustawa idzie w dobrym kierunku, ale dzisiaj muszę powiedzieć, że ta ustawa zrobiła 360 procent zwrotu do tyłu”.

4 komentarze do “Harcerz nie skłamie

  1. Też tak uważam. Oceniam, że w robocie musiały być co najmniej cztery kwanty. Bez popitki.

    1. Poznałem osobiście Wisławę Szymborską. Była to poetka z małymi. Ambicjami też. Podkreślała, że zawsze chodziło jej tylko o to, by dokończyć ten następny wiersz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *