Dziś tak tu pusto już…

W radiu Chopin. W przyrodzie też.:

s1

Są i „żółte, jesienne liście”, żeby Laskowski miał o czym śpiewać.:

s2

Nawet jeziora stają się smutne – pod wpływem Szczepanika.:

s3

Dorota wezwała hydraulika, bo zlew się zatkał. Pokazuje mi zdjęcie w internetowej reklamie usług i mówi, że facet przystojny jak ten „polski hydraulik”. Patrzę i coś mi się otwiera w pamięci. Ależ tak, ja tego chłopczyka uczyłem angielskiego na korepetycjach ćwierć wieku temu!
Przyszedł, naprawił, nie było mnie w domu. Więc Dorota pyta, czy może kiedyś uczył go angielskiego pan taki a taki. Uczył! Na Beatlesach! I pan hydraulik zadaje Dorocie pytanie, za które jestem mu winny duże piwo:
– Czy pani jest jego mamą?

Gazeta Wielkopolska: „- Niech to będzie >Oświęcimska!< – rzucił prof. Janusz Kapuściński z PiS podczas czwartkowego posiedzenia komisji kultury rady miasta. Radni debatowali akurat o tym, jak nazwać ulicę prowadzącą do powstającej w Poznaniu spalarni odpadów. – Jestem w szoku – komentuje Alicja Kobus z gminy żydowskiej w Poznaniu”.
A ja nie! Powtarzam, że odsetek idiotów wśród profesorów uniwersytetu jest tak sam, jak w każdej innej grupie zawodowej.

Wyszukiwarka Google ozdobiona dziś wizerunkiem „Starszych Panów”. 57 lat od debiutu.

Dorota mówi, że w „Kiepskich” do sejmu startował prezes Kozłowski, ale się nie dostał. Weszli inni, młodsi. Prezes siedzi na ławce z Kiepskim. Patrzą na transmisję z sejmu, piją wódkę. Kiepski pyta:
„- Panie prezesie, co teraz będzie?
– Będzie, jak pan widzi. Albo lepiej.”

4 komentarze do “Dziś tak tu pusto już…

  1. Niestety, pan hydraulik podpowiedział, żeby baterie w łazience wymienić na bardziej nowoczesne…
    Więc, kiedy przyjdzie, po porostu zaanonsuję: „Mamusiu, pan hydraulik do ciebie!”
    Dorota jest ode mnie młodsza (metrykalnie rzecz biorąc) o co najmniej 10 lat. Ale to nic nie znaczy, bo – jak powiada klasyk – „A to, być może, wasza matka!”
    I nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *