Co to będzie, co to będzie?

Nie było mnie w lesie, więc nie umiem potwierdzić. Podobno w Wielkopolskim Parku pojawił się wilk. Sztuk jeden. Przypomniałem sobie obraz, który niedawno pstryknąłem w Radomiu. Nazywał się „Samotny wilk”.:

s1

Upadł pomysł posłanki Pawłowicz, by rozwodnicy sami płacili za procedury sądowe, co miałoby być swoistą karą za rozwód. Internet: „Jej to nie grozi, chętnych nie było …”

Poznański radny PiS-u, który poddał pomysł wzniesienia w mieście meczetu, został zawieszony przez lokalne władze partii. Na pewno nie doszłoby do tego, gdyby poseł zaznaczył, iż podczas śpiewu muezina na szczycie minaretu będą się trykać dwa koziołki.

Media: „Kancelaria Prezydenta odmówiła objęcia honorowym patronatem zbliżającej się premiera całości Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Polskim we Wrocławiu”. Sieć komentuje: „Hmm… patron dziadów… może odebrał to zbyt osobiście?”

Fronda.pl: „Oto ratunek dla niepłodnych małżeństw. Pasek św. Dominika i zestaw modlitw”.
Inny tytuł z tej samej witryny: „Módlmy się za tych, którzy lekceważą problem alkoholizmu”.
Może nie każdy pobożny czytelnik wie, jak to wygląda i wyglądało. Więc fotka z Muzeum PRL-u.:

s2

Wojewódzki w Polityce: „Nowy szef publicystyki TVP Michał Rachoń szuka pracowników. «Nie trzeba mieć taty w tefałenie ani wujka w wojsku. Nie trzeba być za dziecka w 5-10-15 ani za młodu w Moskwie na placówce». Jak widać, kolega Rachoń robi już na pół etatu w rozrywce”.

Teksty ulotne.
Na dworze +13, pora na poezje wiosenne.
„Wiosna natury swobodą;
Z niej życie, z niej radość płynie;
Ona pragnące naczynie
Jesienną poi jagodą”.
Nie bardzo chwytam, o co chodzi z tą jagodą, ale nie szkodzi.
Zresztą strofę wybrałem ze względu na autora: Kantobery Tymowski (+1850). Ściślej mówiąc – ze względu na jego imię. Kantobery urodził się we wsi Łapszyna Wola w Sandomierskiem. Cóż, jak ktoś się rodzi w Łapszynej Woli, to powinien się nazywać Kantobery czy jakoś tak. Wiedzą o tym wszystkie Izaury z Pajęczyna Dolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *