Cały Poznań!

Nic się nie dzieje, więc żyjemy życiem zastępczym. A dokładnie miesiąc temu – Jurata.:

p1

W Poznaniu odbył się koncert filharmoniczny w historycznej auli. Z cyklu  „Poszukiwacze zaginionej arii”. Czytam w lokalnych mediach: „Gościem specjalnym koncertu był Bronisław Cieślak, aktor którego doskonale znamy jak porucznika Sławomira Borewicza z serialu >07 zgłoś się<. /…/  Marcin Sompoliński oświadczył, że porucznika Borewicza nie będzie. W tym jednak momencie zadzwoniła komórka Sompolińskiego i okazało się że Bronisław Cieślak dojechał. Jest z przyjaciółmi na Winogradach i będzie za cztery minuty. Zabrzmiała dwa razy >Muzyka na wodzie< Haendla i oto Bronisław Cieślak zjawił się na scenie wspominając, że ostatni raz był w Auli UAM gdy brylowali tam Zbigniew Górny i Zenon Laskowik”.
Co tam „Water Music” Haendla! Ważne, że porucznik Borewicz dopisał. Cały Poznań!

Na portalu PoloniaChristiana.pl ostra krytyka najnowszej książki oblata Wacława Hryniewicza: „>Istnieje wiele dróg zbawienia, które zna tylko Bóg. Stąd mój apel: nie spierajmy się̨ o pełnię prawdy i środków zbawienia. Bóg ma ich więcej, niż nam się̨ wydaje< – oto apel o. Wacława Hryniewicza OMI. Według modernistycznego teologa inne religie mają wartość zbawczą, a ich twórcy >działali z Boskiej inspiracji<. Oto niemal dokładna odwrotność katolickiej Tradycji głoszącej jedynozbawczość Chrystusa”.
Komentarz: „Przydałaby się nowa Wielka Inkwizycja!”

Tygodnik Nie: „Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, program informacyjny „Wiadomości” stracił w styczniu 410 tysięcy widzów. Ta liczba nie jest przypadkowa – opcja niemiecka mści się za rok 1410”.
Dalej: „Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział, że nie zabiegał o 20 mln zł i nie chce się czuć wyróżniany. And the Oscar goes to…”

Media podają o nowej komisji śledczej w sprawie Smoleńska. Głos internauty: „Ne interesuje mnie 500+, media ani obniżenie wieku emerytalnego… jedyne o czym marzę to zobaczyć tuska sikorskiego grasia arabskiego klicha komorowskiego w kryminale a najlepiej na cmentarzu!!!”
Dyskutant podpisał się nickiem „nadzieja”.

Andrzej Niczypeowicz /Głos Wielkopolski/: „Całkowitym niepowodzeniem okazała się antarktyczna ekspedycja rosyjskich uczonych. Wszystkie skrzynki whisky, pozostawione tam sto lat temu przez Anglików, zostały już odkryte przez ekspedycję nowozelandzką.
Niczyperowicz: „Nowakowa zrobiła sobie maseczkę błotną. Wyglądała świetnie przez dwa dni. Potem błoto odpadło”.

Takie tam… Ściana na warszawskiej Pradze.:

p2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *