Botanika za oknem

Lublin. Widok z okna pokoju hotelowego na ogród botaniczny. Teoretycznie ładny. Ale pani na recepcji mówi: „Ładnie to tu jest latem, jesienią, ale nie teraz”. Tę mantrę słyszymy przez ¾ roku. Wynika z niej, że jeździć powinniśmy raz do roku na urlop, jak za PRL-u. Jest w tym zapewne jakaś mądrość. Ludowa. :

c1

Jeszcze zanim wyjechaliśmy trzy telewizje pytają o Indianę Jonesa. Czy jest sens kręcić piątą część. Skoro cztery poprzednie zarobiły 3.3 miliarda dolarów, to jest.

A życie Kościoła w naszej ojczyźnie biegnie utartym torem. „Trwa krucjata modlitewna przeciwko grupie Vader. Death metalowcy mają wystąpić w Świdnicy, więc po Polsce krąży już katolicki łańcuszek sms-ów. Problem w tym, że żadnego koncertu nie będzie. Zamieszanie mógł wywołać wierny, który przeczytał informację o występie sprzed roku”.

Moje strony. Tym razem całkiem blisko. „Za posiadanie narkotyków odpowie 26-latek z gm. Jarosław. Mężczyzna na widok policjantów wchodzących do jego pokoju, wyrzucił puszkę z suszem przez okno”.
Komentarz internauty: „Pomysłowe.”

W trakcie jazdy czytamy makulaturę. Dorota wyjmuje „Monitor Wielkopolski. Magazyn Samorządowy”. Mówię, żeby dała spokój, bo to nudy. Pomyliłem się. Bo „Monitor” przynosi informację, że młodzież Wielkopolski spotyka się z tzw. ciekawym człowiekiem. Ten przedstawia się jako: „Pisarz, kompozytor, twórca i wykonawca tekstów piosenek, jak również muzyki do nich, rzeźbiarz, rysownik, pilot szybowcowy, skoczek spadochronowy, technik elektronik, instruktor tańca towarzyskiego oraz pedagog”.

Odsłuchane w samochodzie. Zygmunt Zeydler-Zborowski „Dżem z czarnych porzeczek” z serii „Ewa wzywa 07”. Czyta to jakiś miłośnik-amator. W jego wykonaniu oficer śledczy raz nazywa się Zielniak, a raz Ziemniak. Urocze, ale na miejscu, bo to przecież literatura straganiarska.:

c3

4 komentarze do “Botanika za oknem

  1. Panie Wiesławie, ja rozumiem, męczenie Pani Doroty, ale żeby był Pan Bohaterem moich snów, to już lekka przesada…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *