Za chlebem

Kiejdany znałem tylko z „Potopu”. Ale zawsze tak je sobie wyobrażałem.:

p1

Jedyne zaskoczenie w miejscowym kościele. Poduszka pod kolana dla każdego wiernego. Na twardym nie łaska?:

p2

W Wiłkomierzu próbowaliśmy ustalić centrum miasteczka. Ale było tam tylko osiedle czasów radzieckich. Oraz nowoczesny market i wiekowa stacja benzynowa, które to osiedle obsługiwały.
W Dyneburgu na Łotwie spłakaliśmy się, bo tak dawno nie widzieliśmy ojczyzny, tu w pierwszym kościele… Stęskniliśmy się za polskim słowem jak Skawiński z „Latarnika”,  tu  – proszę!:

p3

A poza tym zobaczyliśmy alegorię naszej wędrówki na jakże znanym obrazie.:

p4

A w sklepie (rosyjskojęzycznym), gdzie dokonywaliśmy absolutnie niezbędnych zakupów na wieczór, spłakaliśmy się powtórnie. Bo miejscowi piwowarzy świętują naszą chwalebną rocznicę, która przypadała właśnie dwa dni temu. Tak mnie to rozstroiło że do sprzedawczyni zamiast „pażałsta” mówiłem „prosim was”. Dorota śmiała się cały wieczór.:

p5

A poza tym Denyburg (drugie miasto na Łotwie) wygląda tak.:

p6

Red. Andrzej Niczyperowicz (Głos Wielkopolski):
W tegorocznym konkursie absurdalnych ostrzeżeń w USA pierwsze miejsce zdobył napis na szczotce klozetowej: ,,Nie używać do celów higieny osobistej!” Dalej jest informacja na paczce orzechów, zapewne ważna dla niektórych alergików: ,,Może zawierać orzechy”. Na suszarce do włosów znalazły się dwa ostrzeżenia: ,,Nie używać podczas snu” oraz: ,,Nie używać na oddziale intensywnej opieki medycznej, kiedy podawany jest tlen”. Od siebie dodam takie ostrzeżenie: ,,Zapalniczki nie używać w kieszeni”.
Francuskie pismo dla mężczyzn ogłosiło konkurs na najlepszy opis poranka. Pierwsze miejsce zajął autor takiej wypowiedzi: – Wstaję, jem śniadanie, biorę prysznic, ubieram się i jadę do domu.

3 komentarze do “Za chlebem

  1. To z serii:
    O której dziewczyna z dobrego domu kładzie się do łóżka? Najpóźniej o 20.00, bo o 22.00 musi być w domu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *