W Polskę idziemy

Wykłady cały Boży dzień.

Telewizja publiczna pyta o Wiesława Gołasa (jakiś jubileusz). Rodzina wypominała mu zawsze, że grywa różnych chłopków, a oni by woleli, żeby obsadzać go tak mniej więcej jak Holoubka. To raz, w „Potopie”, obsadzili go w roli hetmana Czarnieckiego. Boki zrywać…

Ks. Oko w Gościu Niedzielnym: „Dla mnie to honor to, że największe ośrodki nienawiści i zdrady Kościoła mnie atakują. To znaczy, że wykonuję dobrą pracę. /…/ Wiem, jaka inwazja idzie na Polskę, dlatego chcę bronić przed tym, co można porównać do najazdu bolszewików, którzy chcieli zniszczyć Polskę”.

Przed kilku dniami doświadczenia z whisky (dla mnie egzotyka). Trudno więc je ująć w słowa. A tu wpada mi w ręce banalny zeszyt kryminalny z 1988 roku.:

p1

Czytam: „Szkot sparzył przełyk, błyskawicą przebiegł po ciele, eksplodował pod czaszką. /…/ Drugi kieliszek zabrał zmęczenie, zapalił w głowie łagodne światło, wyostrzył zmysły”.
Sam nawet w połowie tak pięknie bym tego nie opisał.

6 komentarzy do “W Polskę idziemy

 1. doczekam się recenzji, Panie Wiesławie? A może i polemiki z Norbertem J. z Klubu?
  Szczerze, to nie miałem okazji zdobyć zeszytu i znam tylko ocenę Prezesa..
  Pozdrawiam,
  MK

 2. Panie Michale,
  serce mi krwawi, kiedy to piszę, ale od dłuższego czasu nie docierają do mnie żadne recenzje z kręgów MOrdu. Może internet słabo działa, może to kwestia „nomadycznosci” tego typu inicjatyw, a może – dłoń mi się cofa – inicjatywa czytania kryminałów PRL-owskich umarła?! To byłby pierwszy symptom Dni Ostatecznych…
  Poczynię wyznanie patetyczne, choć szczere. Kryminały PRL-owskie są moją małą duchową ojczyzną.
  Gdyby mi ich zabrakło, to tylko sznur i sucha gałąź…

  1. broń Boże!!! taka inicjatywa umrzeć nie może!! Trzeba ją tylko krzewić wśród nowych szukających tych klimatów, tego pięknego języka.. Sam wiem, że kto raz zasmakuje to wsiąknie w to jak nic.. Mnie kilka lat temu zaraził tym własnie Norbert dając mi 2 Ewy… no i wpadłem.
   To prawda, że ostatnio MOrd wydaje się być w fazie uśpienia, którego końca nie widać.. to przykra sytuacja.
   A poza tym, wydaje mi się, że Pana duchowa ojczyzna ma co najmniej 2 obywateli. A to już coś!
   Pozdrawiam,
   M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *