TV Poezja

Te chmury stają się już banalne. I namolne.:

c1

Jeziorka utajone po lasach, że ani przystąp. A i to czytam raz po raz, że ktoś się w takim utopił.:

c2

W lesie osobliwość: wąwóz. Na miarę Wielkopolski, oczywiście. Jestem pewien, ze nasz najgłębszy. Nasze Colorado.:

c3

W Radium M. rozmowa z duchownym, który ma zawodowy tytuł „Kierownik pielgrzymki”. Ciekawe, czy ma też pieczątkę?

Wojewódzki w Polityce: „Główny Inspektorat Sanitarny, zatroskany kolejną falą wzrostu sprzedaży dopalaczy, postanowił zwalczyć problem filmami. Bezkompromisowymi. Śmiało można powiedzieć, że w kinie osiągnęli już wszystko. Znam wielu ludzi, którzy nigdy nie brali dopalaczy. Niestety, po obejrzeniu tych produkcji, zaczęli się rozglądać”.
Dalej Wojewódzki: „Nie będzie kolejnego sezonu odnowionego programu zatytułowanego pochopnie >Mamy Cię!<. Stacja TVN nie zdecydowała się na kontynuację prowadzonego przez Marcina Prokopa i Szymona Hołownię widowiska. W dobie restauracji Sowa&Przyjaciele fraza „mamy cię” zyskała inny wymiar”.

Z obietnic i zapowiedzi przedwyborczych PiS-u najbardziej jestem zainteresowany tą, którą wyłuszczyła pani poseł Barbara Bubula (Niezależna.pl): „Zdjęcie z mediów publicznych komercyjnej klątwy doprowadzi do zwiększenia liczby godzin programu poświęconego kulturze wysokiej, edukacji historycznej i pogłębionej debacie publicznej. Polskie media publiczne będą mecenasem wielkich produkcji filmowych i seriali opartych na klasyce polskiej literatury. Chcielibyśmy, aby co roku powstawały co najmniej dwa seriale historyczne, wypełniające białe plamy w naszej historii. Odrodzimy polską produkcję filmów animowanych dla dzieci. Powrócimy do mecenatu nad reportażem radiowym i hojnie wesprzemy filmy dokumentalne oraz będziemy dbali o obecność poezji”.
Żywię niezłomną nadzieję, jak mawiał tow. Gierek, że zwłaszcza obietnica zwiększenia ilości programów poetyckich w telewizji zjedna tej partii rzesze zwolenników.

W tygodniku Przegląd o fali nowych pomników w kraju.:

c4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *