Tha carnival is over

Przynajmniej na to wskazują rzucone w kąt akcesoria w sklepiku w miasteczku Końskie (Kieleckie). Wprawdzie Końskie to nie Rio, ale żeby tak poniewierać atrybuty dobrej zabawy?:

Chociaż, chociaż… Przecież to w Końskich koncertują Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem. A i Grażyna Łobaszewska. I jak tu się dziwić, że niedawno na wieczorze jubileuszowym Jacka Cygana w Teatrze Wielkim w Łodzi „Czas nas uczy pogody” śpiewała jakaś zastępczyni.:

Paradyż (Kieleckie), kompleks klasztorny, wpadamy tam po drodze. Tym razem fotografowaliśmy razem z pewnym polonusem z Niemiec, który robił film typu „panorama 360 stopni”. Jak się nakłada okulary, to człowiek ma wrażenie, że Paradyż ściele się dookoła jego głowy. Więc te moje zdjęcia to jakieś dagerotypy.:

Internet (prawy):
Dzięki Bogu – mamy PiS, mamy Pana Mazowieckiego, Panią Szydło, Pana Macierewicza, Pana Kamińskiego, Pana Premiera Kaczyńskiego i tysiące im podobnych, mamy Wolną Polskę! A GW to szmalcownictwo!

Polski episkopat wymaga gruntownej lustracji i dekomunizacji!

Przeczytane z kindla. Po raz kolejny. Wczesne felietony Kisiela w „Tygodniku Powszechnym”.:

Zabawne – skopiowałem te fragmenty, które przepisywałem ręcznie ze 30 lat temu. Na przykład taki: „Mam znajomego, bardzo wybitnego, a jak twierdzą niektórzy, wręcz genialnego kompozytora, który, poza muzyką, głupi jest jak przysłowiowy but. Nie interesuje się niczym, nie czyta nic, nie umie nic, wszystko, czego się kiedykolwiek uczył, zapomniał skrupulatnie. Odpoczynku po pracy twórczej szuka w alkoholu, podniety do tej pracy — w czarnej kawie. Przeżyć, poza twórczymi, nie posiada żadnych i absolutnie ich nie pragnie, jego kontakt z życiem, ze światem zewnętrznym jest w istocie równy zeru. A jednak, przy tym wszystkim, pisze muzykę świetną i to bynajmniej nie jakieś laboratoryjne, eksperymentalne wypociny, lecz utwory z krwi i kości, pulsujące życiem, znajdujące spontaniczny oddźwięk u publiczności (gdybym podał nazwisko, uwierzylibyście mi natychmiast — oczywiście jednak nie mogę tego zrobić)”.

Jeden komentarz do “Tha carnival is over

  1. Kisiel oczywiście był bardzo zorientowany w tym co się dzieje na świecie i kto dzisiaj kojarzy jakiś tytuł jego kompozycji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *