Przez te oczy zielone…

TVP pyta o Zenka Martyniuka. Nareszcie mogę przemówić głosem eksperta.:

Poza tym w Szreniawie zmierzcha się bardzo nastrojowo.:

No i oferta w kwestii wolnego czasu też niczego sobie.:

3 komentarze do “Przez te oczy zielone…

 1. Wiesław, Twoja mina mówi wyraźnie: tak, jestem cichym wielbicielem disco polo, ale ukrywam to nawet przed samym sobą…

  Ale powiedzmy sobie prawdę: tekst największego przeboju Zenka to są szczyty poezji z porównaniu z utworem „Love Me Do” The Beatles. Tylko że Beatlesi mogą nawet powtarzać ciągle to samo zdanie, a i tak są niepowtarzalni.
  No tak, ale ich było czterech, a Zenek jest sam.

  Poważnie mówiąc, ja toleruję niektóre utwory discopolowe, o klimatach nieco cygańskich, kresowych i rosyjskich.

  A czyż nieco w klimacie disco polo nie jest utwór The Beatles „Baby’s In Black” ? Tylko nie mów tego Zenkowi. Są wykonawcy z lepszym głosem.
  https://www.youtube.com/watch?v=TJFpUb7JGYo

 2. W filmie „Peggy Sue wyszła za mąż” dziewczyna wędruje w czasie i przynosi chłopakowi, który nie może jakoś zaistnieć na estradzie „She Loves You”, żeby zaśpiewał to jako swoje. On śpiewa i – nic. Tytułem komentarza dodaje: „Oczywiście wyrzuciłem to idiotyczne Ye, ye, ye…”

  1. Pod koniec 1963 The Beatles szykowali się do podboju Ameryki i stwierdzili że muszą stworzyć utwór który rzuci Jankesów na kolana. A mieli już „She Loves You” i nawet było to wydane w Stanach, tylko że przez małą wytwórnię.
   I specjalnie dla Amerykanów stworzyli „I Want To Hold Your Hand”. Łatwo powiedzieć – i dla The Beatles – nawet łatwo nagrać. Ale naprawdę chwyciło! Pierwsze miejsce w USA!!! Pełen szacun!

   The Beatles byli wtedy na koncertach we Francji. Gdy dowiedzieli się o sukcesie swojej piosenki w USA, przebywali akurat w hotelu. Usiedli na podłodze i nic nie mówili.

   Nadal nie wiem, co jest takiego amerykańskiego w utworze „I Want To Hold Your Hand”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *