Pokaz kopania kartofli

Na uczelni grupa – 20 osób. Specjalizacja: media i okolice. Nikt z nich nie oglądał filmu „Psy”.

Awantura wokół ksiązki Damasławskiego o Ryszardzie Kapuścińskim. Kurcze, zacząłem pisać habilitację o Kapuścińskim. Nie dokończyłem, teraz żałuję. Bo zawsze te cholerne media, bo zawsze trzeba coś napisać na jutro.
Ale dobrych kilka razy bywałem u niego w mieszkanku na Ochocie z prośbą o wywiad. Ale co to za wywiad..? On mnie przyjmował – po gospodarsku, szeroko… Raczej gawędziliśmy. I na koniec upierał się, żeby sprowadzić ze schodów i towarzyszyć aż na parking. A wydawali go wtedy na całym świecie, w niepoliczalnych nakładach.
Tak, Kapuściński to było dziwadło. Szkoda, że teraz tak ich niewiele…

W radiu Tok FM Cezary Łasiczka rozmawia z panią muzykolog o Pendereckim. „-Penderecki tworzy dzieła przytłaczające”. „- Rzeczywiście. Trudno się po nich podnieść…”

Zanim wyblakną wspomnienia po Lubelszczyźnie…
Żart z Lubartowskiego tygodnika „Wspólnota”:
„Przychodzi facet do urzędu pracy i pyta:
– Czy jest dla mnie jakaś praca?
Urzędniczka odpowiada:
– Tak. 10 000 zł. zarobku co miesiąc, firmowy samochód, firmowy telefon, mieszkanie, coroczne wakacje z firmy…
– Pani chyba żartuje?? – mówi zdziwiony.
– Tak, ale to pan pierwszy zaczął”.
Tylko czy to na pewno jest do śmiechu..? Na Lubelszczyźnie?

W Zamościu na forcie niedaleko historycznego rynku raz po raz strzela działo. Huk jest nieziemski. Płoszą się dzieci i gołębie. Mamy wręcz boją się wyprowadzać pociechy na spacer. Lokalnym dziennikarzom nie udało się ustalić, kto wydaje komendę: „Ognia”! ani w jakim mianowicie celu ta armata strzela.

Z kolei w Goraju została oddana oczyszczalnia ścieków. Ceremonię otwarcia rozpoczęła, naturalnie, msza św.

W maleńkiej wsi Teodorówka na Podlasiu, w Domu Kultury, miejscowi wystawili sztukę „Kopanie kartofli”. Jeśli wziąć pod uwagę, że dookoła wsi ciągnie się jedno wielkie kartoflisko, to pewnie zagrali przekonująco. No, bo gdyby zagrali np. „Wytop stali w piecu martenowskim”…
Wyobraziłem sobie, że np. kółko dramatyczne policjantów mogłoby dla innych policjantów wystawić sztukę „Zatrzymanie podejrzanego”. Kółko dramatyczne nauczycieli – „Pisanie na tablicy”. Kółko emerytów – „Odbieranie renty”. I podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *