Ostatnie namaszczenie

Roślinność ze ściany Lidla, gdyż, ponieważ, bo: znowu nie było możliwości oderwania odwłoku od fotela.:

s1

s2

s3

Czytam: „Dzień Kultury Fizycznej w Jarosławiu”. Można by raz zorganizować Dzień Kultury Umysłowej. W Czechosłowacji też świętowano Dni Morza. A tymczasem trening w dyscyplinie, która przydaje się w moim mieście na co dzień.:

s4

Komunikat z dróg. Na Helu rozpędzone BMW walnęło w drzewo. Ofiary śmiertelne. Przykre, ale ostatecznie nic nowego. Jak się tą wąską szosą na Helu zasuwa tak, że się nie przeżyje zderzenia z drzewem nawet w BMW, to już trudno. W komunikacie stoi jeszcze, że BMW było na numerach z Podlasia. Zainteresował mnie komentarz internauty:
„Podlasie … disco polo …. BMW …. drzewo …krzyże …płacz rodziny i znajomych ______ Podlasie … disco polo …. BMW …. drzewo …krzyże …płacz rodziny i znajomych ______ Podlasie … disco polo …. BMW …. drzewo …krzyże …płacz rodziny i znajomych ______ i tak za każdym razem”

Polszczyzna odkrywa przede mną coraz to nowe karty. Głos na portalu Polonia Christiana: „Trzeba skończyć z fałszywym negowaniem faktów”.

Chór publicystów w mediach prawicowych: „Znaczenie >Wyborczej< spada jeszcze szybciej niż jej sprzedaż”. „Hochsztalper Soros zainwestował w trupa”. „Tak naprawdę cała Polska powinna machnąć ręką i Michnika i jego gazetę, bo w niej wiarygodne są tylko strony z nekrologami”. Cóż, „Wyborcza” umiera, ale oni jej nie opuszczają do końca. Ostatnie namaszczenie?

O. Ludwik Wiśniewski, dominikanin: „Jeśli 80 proc. Polaków jest przeciw uchodźcom, to jako naród jesteśmy zdegenerowani”. Ojcze, co ty wiesz o degenerowaniu..?

Głos Wielkopolski: „Muzeum Narodowe w Poznaniu poszukuje obrazów olejnych Jerzego Piotrowicza”. Muzeum zapewne zechce wykupić prace mistrza, które pozostają w rękach prywatnych. Obawiam się, że kombinatorzy będą próbowali wcisnąć Muzeum fake’i, podróby, rzekome prace malarza. Może to nie być takie trudne, bo Piotrowicz malował mniej więcej tak.:

Prezydent Poznania (z PO) zarządził, że podczas obchodów Czerwca nie będzie odczytywania listy „poległych” w Smoleńsku. Internauta: „Niedługo zaczną wymieniać w apelach ofiary zatrucia pokarmowego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *