Osmętnica

Nareszcie las! I to jeszcze we mgle, co liczy się potrójnie.:

c1

c2

c3c4

c5

Dziś też odbyło się uroczyste pożegnanie z trampkami (niezmiernie cenię płócienne obuwie), w których przeszedłem nie mniej niż jak z Poznania do Białegostoku.:

c6

Na moją pocztę przyszła jakże kusząca oferta z ozdobną grafiką:

c7

Szanowny Pan Wiesław Kot
mamy przyjemność poinformować, iż w dniu 28.11.2016 r. ukaże się 2. wydanie „Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej”. Publikacja obejmie również Państwa biografię, ponieważ naszym zdaniem Państwa osiągnięcia stanowią wzór do naśladowania dla naszego społeczeństwa.
Ustaliliśmy jednakże, iż nie został przez Państwa zarezerwowany osobisty egzemplarz encyklopedii, w związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę. Otrzymają Państwo od nas ekskluzywne wydanie oprawione w skórę ze złoconym brzegiem wraz osobistą dedykacją za jedyne 1047,00 PLN (zamiast 2 019,00 PLN)! Wydanie płóciennie otrzymają Państwo za jedyne 697,00 PLN (zamiast 1 345,00 PLN)!

Gdyby Encyklopedia była do nabycia w cenie piwa, też bym się nie zdecydował, bo piwo cenię sobie jednak bardziej.

Życie publiczne. Pani premier Szydło: „Dotrzymaliśmy słowa, wywiązaliśmy się ze zobowiązań. Służymy zwykłym Polakom, obywatelom, a nie zapatrzonym w siebie elitom”. No tak, ale nie tak dawno pani premier oznajmiła na Podkarpaciu, ze teraz zwykli ludzie są elitą. A może są jakieś dwie? Ta warszawska, zapatrzona w siebie, i ta podkarpacka, otwarta na świat i ludzi?

Tygodnik Nie: „Do dwóch egzemplarzy spadła liczba prenumerat „Gazety Wyborczej” w Kancelarii Premiera. Właściwie po co więcej zimą, kiedy much nie ma?

Z okazji 25-lecia „Super Expressu” piosenkarka Doda zaśpiewała dla prezydenta Dudy. Pan prezydent to ma życie: jednego dnia spotkanie z Jezusem Królem, a następnego z Królową Dorotą Rabczewską”.

Tygodnik Polityka: „Prezydent podpisał nominacje generalskie. Widać, że Macierewicz stawia na młodych”. Taki trzydziestoletni generał to jest coś: rzutki, wyrywny, jak trzeba, to pierwszy porwie się z okopów na wroga.

Niezależna.pl. Internauta analizuje przemówienie prezydenta do młodych: „Ciekawe stwierdzenie PAD, nie chodzi o to aby młodzi widzieli dla siebie w Polsce szanse rozwoju , tylko aby przestali mówić , że nie ma dla nich szansy w Polsce. Interesujący wywód logiczny”.

I jeszcze o przemówieniu prezydenta na temat reformy oświaty. „Gomułka w swoim czasie mawiał : >Przed wojną nauczyciele nie mieli nic , a teraz maja pięć razy tyle…<„

Głos z mojego miasta rodzinnego. Dotyczy elity z Podkarpacia:
„Burmistrz Waldemar Paluch i osoby odpowiedzialne za jarosławską oświatę w liście do minister edukacji skrytykowali planowaną reformę.  – Przygotowywana przez rząd w pośpiechu reforma mająca wg państwa opinii ulepszyć system szkolnictwa, tak naprawdę nie znajduje żadnej faktycznej przyczyny, racjonalnych argumentów, ani też żadnego uzasadnienia w rzeczywistości – czytamy w liście otwartym do minister Anny Zalewskiej”.

Doniesienie natychmiast zostało skomentowane głosem innego przedstawiciela miejscowych elit: „MARNOTRAWSTWO TO TERMIN OKREŚLAJĄCY DALSZE SPRAWOWANIE FUNKCJI BURMISTRZA PRZEZ SPRZEDAWCE BUTÓW Z HALI nie robi nic i nic nie zrobi tylko pajacuje z postkomuną i cepami z radymna”. Zwracam uwagę na pojęcie „cep z Radymna”. Radymno to małe miasteczko nieopodal Jarosławia. Mieszkańcy Jarosławia mają nadzieję, że w Radymnie mieszkają jeszcze głupsi niż oni sami.

2 komentarze do “Osmętnica

  1. Może jednak Państwo się zdecydują. Płócienne wydanie będzie się komponować z płóciennym obuwiem. A i społeczeństwo będzie miało pożytek i przykład.

  2. To ja bym już wolał, żeby społeczeństwo raczej nie drążyło mojego życiorysu, zwłaszcza w poszukiwaniu świetlanych wzorów. Bo nie dość, że to praca jałowa, to jej plon mógłby sprowadzić wielu młodzianków na złą drogę.
    Pan, który pobierał ode mnie zeznanie na użytek notki w encyklopedii, zadał pytanie, co uważam za swoje szczególne osiągnięcie, z czego jestem w życiu dumny. Odpowiedziałem, zgodnie z prawdą, że nie mam żadnych zauważalnych osiągnięć i z niczego nie jestem dumny. Na to pan ankieter: – To wpiszemy coś ze schematu. Nawet nie jestem ciekaw, co wpisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *