Od nowa

W Obornikach (wielkopolskich) kurs kina lat 60. dla uczniów gimnazjum i liceum. Zakończyliśmy podróżą pewnego statku po Wiśle z roku 1970.:

Poza tym – obudziliśmy się w nowej Polsce. Przy ministrze Macierewiczu w sieci do końca trwali jego zwolennicy (cytuję portale prawicowe):

Wszystkie państwa NATO zazdroszczą nam takiego człowieka. Niewiadomo czy USA nie chcą, żeby pracował tylko dla nich. To byłby transfer stulecia!!!

Najlepszy minister w historii Polski! #MUREMZAMACIEREWICZEM

Macierewicz jest MOIM LIDEREM, tj. podążam za nim. Nie zadaję pytań, wykonuję polecenia. Znoszę ataki na Macierewicza, bo Macierewicz je znosi. — I jak w przypadku Romualda Traugutta – je_bie mnie zdanie anty-polaków.

Antek jest wielki… to on buduje przedmurze chrześcijaństwa i świat mu tego nie może zapomnieć.

Panie Jarosławie. Pan Antoni to gigant-w każdym calu!

Macierewicz ma semickie rysy i nic w tym złego, pod warunkiem, że nie wykorzystuje się tego w wyborach na najważniejsze stanowiska rządowe.

Z ostatniego wyjazdu. Piła. Plac przed „Reichstagiem” szykuje się na przyjazd Trzech Króli.:

I wcześniejsze wspomnienie z Podlasie. Po raz drugi pojechaliśmy do skitu (prawosławna pustelnia) koło wsi Odrynki, w szerokim rozlewisku Narwii. Rok temu byliśmy tam w Trzech Króli i świątynki nie obejrzeliśmy, bo batiuszka odsypiał prawosławną Wigilię, a w tym roku…:

2 komentarze do “Od nowa

  1. Nie jest dla mnie jasne, gdzie płynie statek w „Rejsie” – czy wzdłuż Wisły, czy przez Zalew Zegrzyński. Różnica jest istotna: z prądem czy przez spokojny akwen.

    1. To jest cała historia: po Zalewie i po Wiśle. Z tym, że dźwięk była nagrywany na planie, więc maszyny musiały być wyłączone. A wtedy osiadał na mieliźnie, więc awantury z kapitanem itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *