Nagle, w przyszłości…

Radio Muzo. Fm pyta o „Węże” dla najgorszych polskich filmów. Dlaczego dostała Frytka? Za bałagan! Bo tu pokazuje gołą d…., a za chwilę opowiada, że właśnie „spotkała Jezusa”. I widzowie się gubią.

Pani premier Szydło kilka dni temu powiedziała w mediach, że jest za całkowitym zakazem aborcji. Teraz, dopytywana w tej sprawie, twierdzi, że mówiła jako osoba prywatna, a nie premier.
Prymas Polak wyjaśnia, że Kościół domaga się wprowadzenia prawnej ochrony życia poczętego, ale nie chce „penalizować” nikogo. No tak, ale się wprowadza prawny zakaz, to muszą być sankcje, czyli kara (po łacinie: poena)…
W sieci upowszechnia się czasownik „pisować” na określenie wypowiedzi typu: „czarne jest białe”.

Strony rodzinne: „22-latek ukradł części z zabytkowego mercedesa”. Wygląda, że koneser. Kolejne wieści stanowią jednak rysy na wizerunku sprawcy: „Na miejscu włamania pokrzywdzony odnalazł portfel z dowodem osobistym i kartami bankomatowymi, należącymi najprawdopodobniej do sprawcy”. Sprawcę-miłośnika  motoryzacji ten zabytkowy Merc tak pochłonął, że zostawił w nim swoje dokumenty. Ale jednocześnie był na tyle sprytny, że po fakcie nie przesiadywał we własnym domu, we wsi Pawłosiów. Rzut pałą od mojego domu rodzinnego. Lecz jakieś 40 km dalej. Bo mu się wydawało, że tam go nie wytropią. W życiu! No i to, co jest już naprawdę nudne: w chwili zatrzymania „był pod wpływem alkoholu”.

Osobliwość z wczoraj. Lednica. Kamień, na nim mosiężna tabliczka, która informuje, że obok rośnie dąb rocznicowy – uwaga! – „posadzony w 14 kwietnia 2016 roku przez Arcybiskupa (czemu tytuł wielką literą?) Wojciecha Polaka…”. Dokładnie tak stoi napisane.:

w1

Jak to czytałem, był dopiero 4. kwietnia. A dąb już zasadzony, kamień postawiony, tabliczka umieszczona. A jednocześnie arcybiskup Polak zasadzi drzewo dopiero za dziesięć dni… Klasyk powiada: „A gdyby tu nagle, w przyszłości…”.
W każdym razie dąb, który dopiero zostanie zasadzony, na razie wygląda tak.:

w2

Dorota zrobiła mi też wczoraj zdjęcie w zbroi. Jej zdaniem jestem tu wyjątkowo na swoim miejscu. Zakuty łeb.:

w3

Wczoraj zgadało się o dewocjonaliach w Gnieźnie. A dziś trafiłem w starej szufladzie na tzw. święty obrazek sprzed pół wieku. Przedstawia św. Jana Bosco w towarzystwie wychowanków. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio jakoś mało widuje się na świętych obrazkach kapłanów z chłopczykami…:

w4

4 komentarze do “Nagle, w przyszłości…

    1. Święci Młodziankowie zostali, jak wiadomo, wymordowani na rozkaz Heroda. Ale nie wszyscy. Kilku ocalało. Przydadzą się…

    1. Szanowna Pani,
      niestety, moje rogi w realu są znacznie większe niż te na fotografii. Jeleń na rykowisku przy mnie to małe miki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *