Na grzyby..!

Jesień. Pierwsze grzyby.:

s1

Nawet na drzewach.:

s2

Zobaczyłem na poboczu drogi. Ktoś pewnie wyrzucił z okna samochodowego. Cóż, nawet największa sława przemija…:

s3

Powyżej gruntu – nuda.:

s4

W Naszym Dzienniku widzę tekst pod tytułem „SKOK-i drzazgą w oku władzy”. Chwileczkę. W Ewangelii stoi: „Czemu dostrzegasz drzazgę w oku brata a belki w swoim nie widzisz?” (Łk 6, 39–42). Więc te SKOK-i powinny być raczej drzazgą w oku Prawicy, widzianą przez agendy rządowe. Które we własnym oku nie dostrzegają tej ewangelicznej belki czyli np. banków zagranicznych działających w Polsce. Cóż, jak oni w tych SKOK-ach operują finansami tak biegle, jak metaforyką biblijną…

Na Fronda.pl nowe, eleganckie, biblijne określenie homoseksualistów: „mężołożnicy”.

Głos Wielkopolski, główny tekst: „Likwidują biuro znoszące złote jaja”. Następne zdanie tytułu: „Wiceprezydent zaskoczony”. Mając takie biuro też byłbym zaskoczony.

Zbliża się sierpień, tradycyjny miesiąc trzeźwości. Biskup Bronakowski w Miejscu Piastowym, mekce polskich abstynentów, zadał z ambony dramatyczne pytanie: „Czy nie lękaliśmy się być abstynentami w swoich domach…?”
Otóż ja muszę wyznać, że się lękam. Co by Dorota na to powiedziała? Na pewno, że coś ze mną nie tak, że może się połóż, może zadzwonić po pogotowie, może czas na emeryturę…?

W miesięczniku Polonistyka kultowy tekst o Kapuścińskim.:

s5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *