5 komentarzy do “John Lennon „Greatest Hits”

 1. Czy znasz album „John Lennon/Plastic Ono Band” (1970) ?
  Znawcy twierdzą że to najlepsza płyta Lennona:

  1. Z płytą oczywiście zetknąłem się już dawno. Ale dotąd w życiu nie zetknąłem się ze „znawcą” Beatlesów. Czy taki ukończył jakieś kursy? Ma pieczątkę?

 2. Na przykład absolwenci Liverpool Hope University. Program uczelni: zrozumienie muzyki powszechnej, historia Liverpoolu, muzykologia i Beatlesi.

  A kursów poświęconych The Beatles jest na świecie niemało. Niektórzy absolwenci są bardziej beatlesowscy niż The Beatles. Kiedyś pewna absolwentka takiego kursu rozmawiała z Georgem Harrisonem. Wypowiedział on inny pogląd na pewną kwestię z historii zespołu. Na co ona: co ty mi tu będziesz mówił, ja ukończyłam kurs o The Beatles!
  Są ludzie, którzy może nie mają pieczątek i certyfikatów, ale książki które napisali świadczą o nich. Na przykład Mark Lewisohn.
  Wracając do płyty. Na liście 500 najlepszych albumów wszechczasów Rolling Stone, ta płyta jest na 23 miejscu i jest to najwyższe miejsce ze wszystkich solowych płyt Beatlesów:
  https://www.rollingstone.com/music/lists/500-greatest-albums-of-all-time-20120531/john-lennon-plastic-ono-band-20120524

  1. Oczywiście od razu dokonałbym dekonstrukcji The Beatles (którą zresztą rozpoczął już Lennon pod wpływem Yoko; właśnie album o którym pisałem miał być wyrazem tej „prawdziwej” muzyki, której zabrakło w zespole).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *