I’ll be back!

Zdarzyła się paskudna awaria w komputerze, w ślad za nią odrabianie zaległości, przynajmniej tych najpilniejszych, ale pora wracać do świata żywych. Więc kolejny TVN.:

Publikacje sobie biegną.:

Wspomnienie sprzed paru tygodni. Leśna Podkowa, w niej dom Iwaszkiewicza na Stawisku. Z legendarną sosną Uranią, o której ostatni wiersz napisał miesiąc przed śmiercią.:

 

7 komentarzy do “I’ll be back!

 1. Ta awaria komputera to rzecz przykra, ale cóż to jest wobec problemu jaki miał z szachami Gombrowicz w Argentynie. Mianowicie Jan Kott napisał, że Gombrowicz grał w szachy z młodymi ludźmi, z których „żaden nie był jeszcze pisarzem”!

  Jak udało się Witoldowi po tym podnieść!

 2. Zapewne tak właśnie było.

  Teraz problem już nie jest ujmowany tak jak kiedyś, w znanej terminologii; teraz zjawisko owo to „queer”. Zapewne niedługo będzie się mówić – „filozofia queer”. Być może otworzy się seminarium – „Queer a sprawa polska”, albo „Ontologiczne aspekty queer w twórczości Marii Dąbrowskiej”. A w przyszłości chyba powstanie „Muzeum Heteroseksualizmu”.

  Przy okazji – na YouTube jest materiał wideo, na którym jest Gombrowicz, Dominique de Roux, Rita i ktoś jeszcze. Rozmawiają!!!

 3. Antoni Słonimski na przedwojennym zebraniu Związku Literatów:
  – Drogie panie, szanowni panowie i ty – Mario Rodziewiczówno…

 4. Tak,
  to jest numer, który powinien przetrwać jako emblemat polskości:

  „Kiedy w redakcji „Wiadomości” dyskutowano o przyznaniu mu nagrody za „Trans-Atlantyk”, jeden z debatujących wykrzyknął: „Jeśli wydajecie Gombrowicza, nie jesteście Polakami”. Powiedział to w takiej emocji, że chcąc opuścić salę, pomylił drzwi i wszedł do szafy. Tam zaś dostał ataku serca i zmarł”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *