Iiii –ooo!

Dziś pogoda idealna. + 12, słoneczko. Rzepa się zieleni. Jak przystało na Gwiazdkę.:

p1

Nawet mech kwitnie na całego.:

p2

Co ze spokojem obserwuje Statua Wolności.:

p3

I ojcowie-założyciele z góry Rushmore (przy wylotówce na Wrocław).:

p4

Wczoraj kupiliśmy choinkę. Dorota długo wybierała drzewko. Czekałem w całkowitej rezygnacji. Nie daj Boże wybrałabym jakieś z za krótkimi gałązkami i całe Święta na nic.

Poznańscy radni PiS-u nie przestają zadziwiać. Jeden z nich protestuje właśnie przeciw szczepieniom zapobiegającym zarażeniem się wirusem HPV. Głos Wielkopolski: „Czytamy m.in. że >powodem zwiększającym ryzyko zachorowań (…) jest rozwiązłość seksualna. Znaczący wzrost ilości zachorowań na tego rodzaju nowotwora złośliwego (pisownia oryginalna – przyp. red.), będącego chorobą cywilizacyjną, wynika z wyznawanej filozofii i stylu życia promowanego przez ruchy liberalno-lewackie<. Radny precyzuje dalej, że chodzi m.in. o propagowanie wyzwolenia seksualnego. Jego zdaniem, szczepienia zastępują potrzebną edukację. I tak naprawdę >nie chodzi o zdrowie dziewczynek, tylko o demontaż ładu społecznego, opartego na systemie wartości chrześcijańskiej<. Pietrzyński stwierdza, że szczepienia >są rodzajem zabezpieczenia podobnym do prezerwatyw, środków antykoncepcyjnych czy innych leków aborcyjnych, przygotowując do uprawiania najstarszego zawodu świata<.

Niedawno za stołem wigilijnym w lokalnej telewizji posadzili mnie obok radnej miejskiej. Nie znałem wcześniej tej pani. Przed kamerą pogawędziliśmy uroczo o niczym, jak to w Święta. Później ktoś mi uświadomił, iż to radna z PiS-u. I to ta, która apelowała, by odseparować osiołki, które bzykały się w zoo. Gdybym wiedział, nie odmówiłbym sobie, żeby porozmawiać w stajence Betlejemskiej. Rzuciłbym o tak, od niechcenia, że tam swym oddechem grzały Dzieciątko i wół, i osiołek…

Mieszkańcy mazurskiego Olecka protestują przeciwko planowanym osiedleniom tam imigrantów. Hasło protestu: „Nie chcemy żyć jak w Paryżu”. Byłem w Olecku kilkakrotnie. Jak dotąd udawało im się spełnić ten postulat. Powiedziałbym nawet – do przesady.

Z Fronda.pl. Komentarz do przyznania red. Lisowi tytułu „Hieny Roku”: „Lisowi należy się hiena roku jak koniu owies…”
I tytuł doniesienia ze świata: „W Betlejem Mikołaje pobili się z policją”

Z dużą satysfakcją odnotowuję, iż ambasadorem Dni Młodzieży w Krakowie został Muniek Staszczyk. To zupełnie naturalne. Zawsze śpiewał dla i o młodzieży. Przypomniało mi się, bo radia tłuką to nieustannie:
„Jesienią zawsze zaczyna się szkoła
A w knajpach zaczyna się picie
Jest tłoczno i duszno, olewa nas kelner
I tak skończymy o świcie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *