Człowiek z wiaderkiem

W TVN nie kochają „dobrej zmiany”. Skąd wiem? Bo niedawno zainstalowali elegancki podnóżek dla gości, a tu dzisiaj patrzę – wróciło zielone wiaderko!:

s1

A propos: rysunek z Nie:

Nie: „Starosta drawski zaproponował 5 tys. zł nagrody za odnalezienie niemieckiego u-boota w tamtejszym jeziorze. Potocznie u-boot to piwo z wkładką i mieszkańcy Drawska wiedzą, gdzie go szukać.
Dyrektor TVP 2 Maciej Chmiel powiedział, że TVP powinna szukać nowych formatów, produkować je i sprzedawać w świat. Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy”.

Dalej Nie, tylko z innej rubryki: „Na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Lignozy w Knurowie leżał 35-letni mężczyzna. Strażnikom miejskim, którzy się nim zajęli, oświadczył, że został potrącony przez czołg. Sprawę wyjaśniło badanie alkomatem. Facet wydmuchał 4,3 promila, co podważyło jego twierdzenie o wielkim czołgu, który nagle pojawił się na skrzyżowaniu”.

Czytelnik Gościa Niedzielnego znalazł pewny sposób na zwiększenie dzietności Polaków: „Najlepszym sposobem na poprawienie dzietności w polskich rodzinach jest… znaczące ograniczenie emerytur. Nie dla obecnych emerytów ale dla młodych ludzi. Wtedy jedyną opcją na spokojną starość będą własne dzieci”.

Marcin Wolski na Frondzie: „Każda partia żeby istnieć, potrzebuje ludzi mogących tworzyć burzę mózgów, kreować jakąś koncepcję, a jeszcze lepiej, gdy nad wszystkim czuwa jeden człowiek, który ma jakąś konkretną wizję. Można powiedzieć, że PiS ma takich ludzi oraz ten „superkomputer” w postaci Jarosława Kaczyńskiego, natomiast Platforma wydaje się zbiorowiskiem tabletów, na których przesuwają się obrazki i gry komputerowe”.
Tenże Wolski zaproponował mi kiedyś cotygodniowy felieton w I Programie Radia. Oczywiście, nie polityczny. Gadałem, co chciałem, przez rok z okładem. Np. o rocznicy powstania piosenki „Pamiętasz, była jesień”. Czy Wolski nie mógłby na podobne tematy..?

Polityka.
Niejaki Bogusław Witkowski został dyrektorem oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Przez pomyłkę. Któremuś z działaczy PiS-u pomyliło się nazwisko i zaprotegował niewłaściwą osobę. Przyjemnie zaskoczony Witkowski pobył sobie prezesem całe dwa tygodnie.
A nowy szef Radia Zachód piastował swoją funkcję okrągłą dobę, zanim poradzono mu, by podał się do dymisji.
Czy ja tu pisałem już coś o chaosie?

Teksty ulotne.
„poddałem się rewizji osobistej
bez żalu
poddałem się rewizji
sobie
i znalazłem kilka niepotrzebnych
wierszy
trochę książek nieprzeczytanych
trochę myśli zapożyczonych
zbyt wiele wiary w porządek rzeczy
i kilka wspomnień o własnej aktywności
już nie pamiętam gdzie to wszystko
wyrzuciłem

znalazłem również kilka wierszy
jeszcze nie napisanych
książek, które muszę przeczytać
myśli które być może są moje
i w to wierząc
zostawiłem je w sobie

może wpadną przy następnej rewizji”
1974
Lothar Herbst (+2000), Rewizja.

4 komentarze do “Człowiek z wiaderkiem

 1. Na dworze +10, więc nie ma problemu.
  Najgorzej jest zimą. W plecy daje – 5, a z przodu ostro grzeją reflektory. Dygot pewny.
  Ale ja jestem uzależniony od sławy. Mógłbym mówić na golasa w trzaskający mróz, byle mnie filmowali. Takie mam parcie na szkło!

  1. Hm… „na golasa w trzaskający mróz”, mogłoby to wyglądać ciekawie. Wydaje mi się, że skupienie na oglądaniu byłoby tak duże, że nikt by Pana nie słuchał…

 2. I tak mnie nikt nie słucha. Ale czymś muszą zapełnić przerwy między blokami reklamowymi…
  Dorota mi powtarza: Media cię połkną i media cię wys……
  Jak rzadko – zgadzam się w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *