2 komentarze do “Crossover

  1. Dawno temu słuchało się też „Czerwonych Gitar”. Wiem, że moje skojarzenie jest odległe ale natrafiłem na niezwykłe wyznanie Jerzego Kosseli w odpowiedzi na pytanie o przyczyny tak szybkiego sukcesu zespołu. Odpowiedział tak:
    „W czasie służby wojskowej, oprócz tego, ze grałem w orkiestrze, byłem też bibliotekarzem i miałem praktycznie nieograniczony dostęp do tamtejszego księgozbioru. I wtedy trafiłem m.in. na książkę Zygmunta Baumana pt. „Kariera”. Opisywał on w niej mechanizmy rządzące robieniem kariery na Zachodzie. Oczywiście musiało to być podane w przewrotny sposób, że u nas, w krajach demokracji ludowej, nie liczy się egoistyczny sukces jednostki, ale awans społeczny całych grup. Tym niemniej wszelkie niezbędne informacje dotyczące metod budowania kariery były tam wyłożone. Czytałem też prof. Tadeusza Kotarbińskiego, jego prace z dziedziny prakseologii czyli teorii praktycznego działania i teleologii czyli teorii działania celowego. Ponadto studiowałem „Psychologię muzyki” i „Psychologię zapamiętywania”.””
    (http://www.dziennikbaltycki.pl/kultura/a/historia-zespolu-czerwone-gitary-opowiedziana-przez-jerzego-kossele,11664043/)

    A więc nie miał racji Profesor Ziomek deprecjonując „Traktat o dobrej robocie” jako „zbiór szlachetnych banałów”!

  2. „Traktat o dobrej robocie” pomógł śp. Kosseli napisać tylko jeden przebój. Ten o myszach. Ciekawe, co wobec tego czytywał Krajewski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *