Capo di tutti capi

Chwilę mnie nie było. Death in the family.
I znowu w piachu, pod górę…:

w1

Ten samochód pstryknąłem z ręki w czasie jazdy. To białe na karoserii to wlepka. Kontur Polski, w środku napis „Dziki kraj”. Czyżby etnograf?:

w2

Strasznie się wokół mnie zatłoczyło ostatnio. Na co drugim słupie plakaty z podobiznami jakichś nieznanych mi osób z hasłami typu: „Bliżej zwykłego człowieka”, „Bliżej ludzkich spraw” itd. Jeszcze bliżej?
A w Poznaniu jeszcze hasła w rodzaju: „Zróbmy to po poznańsku!”, „Zróbmy to po wielkopolsku!”. Jakoś w innych stronach nie czytałem: „Zróbmy to po rzeszowsku, po kielecku, po szczecińsku”…

Czytam na Fronda. pl.: „Ależ piękne i szczere słowa profesora Szkoły Filmowej w Łodzi. Rektor tej uczelni prof. Mariusz Grzegorzek w  czasie przemówienia otwierającego nowy rok akademicki powiedział: – Żyjemy w krainie manipulacji i kłamstwa, która osiągnęła niebywały poziom. Jesteśmy jej współtwórcami, ale nie bezwolnymi ofiarami. Bądźmy szczerzy i autentyczni, bierzmy odpowiedzialność na świat i najbliższych. Nie oglądajmy polsatów i tvn-ów, stacji czy programów promujących totalny brak inteligencji, nie współtwórzmy takich obrazów.”
Wpadło mi to w oko, bo właśnie byłem w TVN współtworzyłem i promowałem – jak zwykle „totalny brak inteligencji”.
Tu od razu pewne zaskoczenie. Bo śledzę od lat 90. twórczość Mariusza Grzegorzka  (obecnie profesora i rektora). I coś mi się tu nie zgadza. Grzegorzek – profesor?! A czego? Co on potrafi? Bo jego dorobek filmowy dokumentuje, że (tu moja opinia) nie potrafi zamknąć za sobą drzwi do ubikacji.
Vivat Academia, vivant Professores!

Tygodnik Nie: „Tomasz Terlikowski oświadczył, że odbyt nie jest zbudowany w sposób, który umożliwia współżycie. Panie Tomaszu, w tym właśnie tkwi wielka tajemnica wiary”.

Z moich stron rodzinnych: „Waldemar Paluch, który w ubiegłym roku zasiadł na fotelu burmistrza Jarosławia, po czasie odkrył, że w zasadzie kilka rodzin opanowało miejską administrację, miejskie spółki i MOPS”.
Przypominam zdjęcie burmistrza. Ono nieco wyjaśnia.:

w3

Jeden komentarz do “Capo di tutti capi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *