Zdjęcie w Wujkiem

Rankiem Polsat. Proszę zwrócić uwagę na odmienność tej stacji. Tu gość programu wspiera nogi na gustownej skrzyneczce (w TVN na wiaderku). Jest to najważniejsza różnica między tymi stacjami.:

p1

Później life w TVN (wiaderko) o Festiwalu w Wenecji. Są tam filmy, na które publiczność czeka („Everest”, „Pakt z diabłem” z Johnnym Deppem). Ale te pokazują poza konkursem. W konkursie jest „11 minut” naszego Skolimowskiego. Ale czy świat czeka na to dzieło?
A propos – wczoraj w Toruniu zostałem rozpoznany przez jednego z pielgrzymów. Podszedł i mówi: „Poznałem pana. Pan jest krytykiem filmowym. Nazywa się pan Pietras, prawda?”

W Wągrowcu strzeliłem sobie fotkę z Wujkiem. Konkretnie – z Jakubem Wujkiem, słynnym tłumaczem Biblii, który z tego miasteczka pochodził. Na tym tłumaczeniu styl szlifował Sienkiewicz pisząc „Trylogię”.:

p2

Dorota rozglądała się w Wągrowcu za pracą bibliotekarki, bo w dzisiejszych czasach nigdy nic nie wiadomo. Znalazła bibliotekę, która by jej pasowała. Parafialną. Dwa razy po półtora godziny w miesiącu? Czemu nie?:

p3

Wągrowiec. Krzepiąca inskrypcja.:

p4

Kcynia. Lokalna wersja portretu Jana Pawła. Tylko czemu z wodogłowiem?:

p5

Bydgoszcz. Muzeum Leona Wyczółkowskiego. Jego wersja dębów rogalińskich. Niedawno parę razy sprawdzaliśmy: nic się nie zmieniły.:

p6

2 przemyślenia nt. „Zdjęcie w Wujkiem

  1. Ja jestem Kot bez „es”. Widzi Pan tam „es”?! No, to proszę czytać dokładnie!
    I nie chcę słyszeć, że „mała szkodliwość społeczna czynu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *