Wszystko płynie

Pojeździliśmy przed zmierzchem. Dziś interesujące były tylko chmury:

Jeden z najsmutniejszych dni w moim i tak niewesołym życiu. Najbliższy mi – w sensie dystansu, ale i emocji – sklep sieci Fresh u  zbiegu ulic Głogowskiej i Górczyńskiej w Poznaniu zamknięty. Okoliczna konkurencja rozpowiada, że – zbańczył! A dokładnie trzy lata temu w mroźny poranek obudził mnie nadawany z głośników rozstawionych na chodniku przebój „Coco Jumbo”, który inaugurował działalność placówki. Co zagrać teraz? „Epitaph” King Crimson?

Zlot kibiców na Jasnej Górze. Świece, fajerwerki, pochodnie. Jak się ogląda film w Internecie, wydaje się, że Wały Jasnogórskie płoną. Cały czas u dołu ekranu ukazuje się reklama środka na nadciśnienie.
Dla kibiców przed Najświętszym Obrazem gra kapela – coś w rodzaju kwartetu smyczkowego. Słuchają nieuważnie, ale czyż kibic może słuchać uważnie kwartetu smyczkowego?
Napisy na transparentach: „Precz z komuną. Targówek Warszawa”. Za komuny – z tego, co czytałem – Targówek miał się nie najgorzej (jak na jego możliwości). Jak wygnają ewentualne resztki komuny, będzie miał się lepiej.
Internet na ten sam temat choć przy innej okazji: „Obecne czasy są trudniejsze, bo komuna jednoczyła Naród, a >>masoni<< skutecznie dzielą”.

Wiadomość dnia: Mirosława Stachowiak-Różecka będzie szefową kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta Polski.
Na prawicowych portalach natychmiast pojawiły się kandydatury – zdaniem internautów – znacznie lepsze. „Proponuję na to stanowisko Panią Profesor Pawłowicz. Nikogo się nie boi i ma duże doświadczenie polityczne oraz poparcie radia Maryja i TV Trwam”.  Wymieniani są także: Jan Pietrzak, red. Skowroński i Krzysztof Cugowski.

W TVN24 o najgorszych filmach przy okazji Złotych Malin. Najgorsze to te, o których nigdy nie usłyszymy. Maliny dają najgorszym z najlepszych.

Bezinteresowne piękno. W polu samotny kosz. Za moich czasów w szczerym polu to mógł być – ja wiem? – „biały krzyż”?:

1 komentarz do “Wszystko płynie

  1. U mnie Kocie też smutno, aczkolwiek Ciebie czytając, jakoś mniej!!! Wnuki mi odjechały i do roboty w środku tygodnia przyszło wrócić!!! Jakoś smutno…..Hi, hi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.