Wszystko kwitnie wkoło

To są te dni. Pogoda do łażenia wręcz idealna. Najwyżej + 20, lekki wietrzyk, słoneczko. Bo przez resztę roku same przegięcia: raz w jedną, raz w drugą stronę. W każdym razie kwitnie wszystko, jak leci. Róże.:

c1

Maki.:

c2

Akacje.:

c3

Nawet Statua Wolności bardziej pogodna niż zwykle.:

c4

Ogólnie – pocztówka.:

c5

Koniec odsłuchiwania powieści „Kłopoty ze spadkiem” Antoniego Marczyńskiego. W samochodzie, po raz drugi po 10. latach.
Willa w Komorowie, zamordowano profesora-wynalazcę, rodzina kłóci się i wymordowuje dalej w walce o spadek. Rzecz była napisana przed wojną, ale Marczyński wydał ja też po wojnie. Realiów nie chciało mu się za bardzo zmieniać. Z Francji do Polski i z powrotem jeździ się, kiedy chce. Pali się nie Wawele, lecz Camele. No, ale śledztwo prowadzi już nie komisarz, lecz kapitan MO, który podjeżdża warszawą. Jak ktoś zamierza szpetnie zakląć, to krzyczy: „- Do ciężkiego licha!” Otóż to! Tak powinni kląć esbecy w „Psach”!

c6

Fronda.pl reklamuje odzież katolicką. Bardzo interesujące. Choć jak się taki T-shirt przepoci, pomnie, poplami lodami… Ciekawe, czy podobny wizerunek jest też z tyłu. I czy wtedy koszulka jest droższa.:

c7

Jarosław – miasto bezprawia. „Nieznany sprawca wykorzystał otwarte drzwi balkonowe na parterze. Gdy właściciel na chwilę opuścił mieszkanie, sprawca wszedł do środka i zabrał laptopa wartego 1400 zł.” Streszczam: „Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 37-latka – miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali komputer”. I wszystko jasne. Gdyby złodziej sprzedał komputer, nie miałby w organizmie marnego 1,3 promila.

Nie lepiej jest, niestety w Wielkopolsce. Pod Kórnikiem pewien ojciec z synem próbowali zabić psa rażąc go prądem. Głos Wielkopolski we właściwej dla siebie stylistyce. „Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że poza psem nie żyje także 53-letni mężczyzna. /…/ Ustalono, że ojciec wspólnie z synem postanowili zabić należącego do nich psa. Umieścili go w klatce, polali wodą i porazili śmiertelnie prądem. Po kilku minutach zmarł także starszy z mężczyzn, który miał rozrusznik serca”.

2 przemyślenia nt. „Wszystko kwitnie wkoło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *