Wszędzie krasnale

Nie dzieje się nic poza radiem:

No to chociaż poczytajmy prasę. Poznań znowu jest na ustach całej Polski. Czytam Fakt: „41-letni ksiądz Roman B., skazany za pedofilię, nie mieszka już w zakonie Towarzystwa Chrystusowców w podpoznańskim Puszczykowie. Duchowny spakował swoje rzeczy i odszedł po cichu, gdy wokół jego osoby zrobiło się głośno w mediach. Nie wiadomo jednak, dokąd się udał. Jego ucieczka owiana jest tajemnicą.”

Nie: „Kilkanaście osób protestowało przed siedzibą Towarzystwa Chrystusowców w Puszczykowie przeciwko pedofilii w Kościele. Protestujący rozdawali kartki z hasłami: „Stop pedofilii w kościele”, „Wysokie kary dla pedofilów”, „Chroń swoje dziecko”, „Twoje dziecko może być ofiarą księdza”. Protest był związany z głośną sprawą ks. Romana B. ze zgromadzenia chrystusowców, który uwiódł i gwałcił 13-letnią dziewczynkę, za co został skazany na 4 lata więzienia. Po wyjściu z pudła kapłan został przyjęty z otwartymi ramionami w siedzibie zgromadzenia w Puszczykowie, gdzie mógł nawet odprawiać msze. Zabroniono mu tego dopiero po ujawnieniu skandalu przez media. Uczestnicy protestu podkreślali, że ofiara pedofila w sutannie nie otrzymała rekompensaty za cierpienia”.

Fakt: „Do tego niewytłumaczalnego wypadku doszło podczas poważnej operacji tętniaka aorty w poznańskim szpitalu. Rodzina 64-letniego chorego z Radwanic pod Wrocławiem wybrała tę placówkę ze względu na dobre opinie o niej. To był błąd. Zabieg został przerwany po 6 godzinach z powodu hipotermii pacjenta. Jak się jednak później okazało, mężczyzna spadł ze stołu operacyjnego. Zmarł po tygodniu cierpień”.

Kolejna czytanka „>To, co ogłoszono, jest wstrząsające< – oświadczył metropolita Sydney, komentując w orędziu zamieszczonym na stronie jego archidiecezji rezultaty prac federalnej komisji, która badała to, jak instytucje w Australii reagowały na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu nieletnich. Następnie ogłosił: „Ku mojemu wstydowi i smutkowi okazuje się, że w całej Australii 384 diecezjalnym księżom, 188 księżom zakonnym, 597 braciom zakonnym i 96 zakonnicom zarzucono wykorzystywanie seksualne nieletnich od 1950 roku”. Abp Fisher wyjaśnił również, że czyny pedofilii zarzucono też 543 świeckim pracownikom instytucji Kościoła”.

I jeszcze jedna. Joanna Lichocka, Gazeta Polska Codziennie:  „Oczy tych, którym zależy na dobrym obrocie spraw Polski i którzy utożsamiają go z powodzeniem PiS-u, skierowane są ku Jarosławowi Kaczyńskiemu, twórcy sukcesu i pomysłodawcy większości reform. Nic dziwnego, kibicujący PiS-owi najchętniej by go dziś ozłocili, nie mówiąc o przyznaniu wszelkich nagród. Tytuł Człowieka Wolności tygodnika „wSieci” wpisał się w to oczekiwanie”.

Jeszcze Wrocław. Różności z różnych miejsc. Taką skarbonkę miałem w dzieciństwie. Nie pamiętam, czy uskładałem cokolwiek.:

Teraz poczta pewnie też będzie u nas „narodowa”, więc stare opaski jak znalazł.:

Bardzo rozsądna porada.:


Sopot 1957.:


Na dworcu odnowili klimatyczny neon z PRL-u:

No i wszędzie te krasnale…:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.