Whisky, moja żono…

Dziś w poznańskiej Arenie – Whisky Show. W jego ramach miałem prelekcję bogato ilustrowaną fragmentami filmów pt. „Whisky w filmie”. Od filmów Bogarta przez Klossa po „Misia”. Sam musiałem się obejść smakiem, bo byłem w pracy. A Dorota wręcz przeciwnie.:

n1

Nowa ustawa o obrocie ziemią nakłada ograniczenia na posiadaczy, jednak z wyłączeniem „związków wyznaniowych”. Więc od razu zgłaszają się po rejestrację wyznania założyciele licznych nowych kościołów. Jeden z nich przyjął imię Kościół Polskiej Ziemi (Tej Ziemi), inny Kościoła Świętej Technologii, a najwięcej podobno jest tych, które czczą Światowida i inne słowiańskie bóstwa. Wszystko w nadciągającą rocznicę chrztu Polski.

Z kolei przed kolejnym 10 kwietnia wynotowałem parę zdań z tylko jednego tekstu z Niezależna.pl. Dla ich urody stylistycznej: „…ośrodki umacniające przekaz kłamstwa smoleńskiego pracują na zdwojonych obrotach. … treść serwowanych opinii publicznej komunikatów płynących z głównych centrów dystrybucji fałszerstw na temat Smoleńska i jego ofiar. … przez ostatnie lata nie ustawali w propagowaniu narracji Tatiany Anodiny. …. Tępa agresja wobec każdej propozycji upamiętnienia ludzi, którzy zginęli na służbie Polsce, jest wyjątkowo odpychająca…” I tak bez końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *