W tych góralskich lasach…

W Zakopanem śnieg.:

Wcześniej w Krakowie leje.:

Nad Wisłą pod Tyńcem – zawiesina.:

W samym Tyńcu – pompa.:

Gdzie się schronić, jak nie w świat sztuki? W Collegium Maius (Muzeum UJ) Oscar Wajdy i inne jego trofea.:

W Muzeum Sztuki Współczesnej powrót do mojego prywatnego piekła. Świat liter, z którego nie ma ucieczki.:

Literówki i przejęzyczenia zdarzają się wszystkim piszącym. Część się wychwytuje w powtórnym pisaniu, części nie. WPolityce pyta rzecznika rządu Rafała Bochenka: „- Spodziewa się Pan, że jeśli PiS wygra wybory, to 500+ zostanie zlikwidowane? – Jestem przekonany, że 500+ będzie ograniczane albo eliminowane, choćby z uwagi na to, co mówią o tym programie politycy PO i Nowoczesnej”.

I jeszcze: „Zamieszczona przez Niezależną fotografia przedstawia Madonnę z Lourdes, a nie z Mediugorie; ta, o której piszecie nie jest przepasana niebieską szarfą, ma natomiast nad głową wieniec z gwiazd…” Tak się pomylić na ultrakatolickim portalu!

Tygodnik Nie: „Red. Jan Wróbel zawyrokował, że „Ucho prezesa” utopiło PiS. Idąc tym tropem: czy „Miś” obalił komunę?”

To samo Nie: „Kradzione nie tuczy. W sklepie przy ul. Przemysłowej w Gorzowie Wielkopolskim 47-letni mężczyzna ukradł butelkę wódki. Ochrona sklepu zatrzymała go i odebrała flaszkę. Wezwano policję. Gdy policjanci przystąpili do rutynowych czynności, mężczyzna źle się poczuł. Zaczął sinieć i stracił przytomność. I umarł”. No tak, jak odebrali biedakowi ostatnie lekarstwo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.