The day after

A właściwie noc. Było po 22.00 w Sylwestra. Rynek – jak to się mówi – tętnił.:

s1

W TVN-ie sylwestrowe, wesołkowate pogaduszki filmowe. Proszę zwrócić uwagę, że barowy hooker ma już dorobioną poprzeczkę dla wsparcia nóg. Zniknęło zielone wiaderko czy coś tam. Znaczy: stacja się rozwija. Choć pan kamerzysta, który za chwilę ma iść filmować balowiczów na Placu Wolności, jakoś się nie pali do roboty. Logo stacji na kamerze – zgodnie z prawem – musi pozostać. A nie wszyscy ostatnio jakoś to logo kochają. A niektórzy z tych niekochających są zapewne napici i naćpani…:

s2

Nowy rok witamy w leśnej głuszy nad jeziorem Rosnowskim, gdzie za dnia często się włóczę. Zdjęcie od biedy oddaje toń i księżyc, ale – niestety – już nie fajerwerki, od których zagotowały się okoliczne wioski.:

s3

Wiaterek był mroźny i nieźle trzepał. Więc Dorota składała życzenia przy szampanie zwykłym.:

s4

A ja –  niepowetowana strata! – przy bezalkoholowym.:

s5

Nowy rok zdecydowaliśmy uczcić uroczystą kolacją w Zielonej Górze. Droga wypadła we mgle gęstej, ale za to romantycznej.:

s6

Była kolacja, z tym że wszystko poza Sfinksem było zamknięte, więc raczej mało uroczysta. Miasto – jak nazwa wskazuje – całe było w iluminacji niebieskiej.:

s7

I w tym świetle zarejestrowaliśmy oferty tatuaży dla pań. To typy Doroty.:

s8

I dla panów. Mój zdecydowany typ.:

s9

Także obiekty niepewne: dzieło sztuki albo pozostałość po Sylwestrze.:

s10

Oraz małego Bachusa z laptopem. Przy pracy wyglądam identycznie.:

s11

Głos na wPolityce.pl: „>A imię jego czterdzieści i cztery<. Nasz Prezydent w tym roku 16 maja, na świętego Andrzeja Boboli patrona Ojczyzny kończy 44 lata…”

Marcin Wolski w Niezależna.pl podsumowuje rok 2016. „… W maju ukazał się ostatni numer „Gazety Wyborczej”. Koncern Agora ogłosił bankructwo, a część dziennikarzy przeszła do pisemka – organu Komitetu Obrony Demokracji pt „Żołnierz Wolności”. TVN wystawiona na giełdzie przeszła w ręce wielu prywatnych akcjonariuszy, a w Polsacie większość właścicielską uzyskały spółki skarbu Państwa.
>To był dobry rok, ale liczę, że następny, 2017, będzie, z Bożą pomocą, jeszcze lepszy< – zakończył swoje wystąpienie Prezydent”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *