TEN DZIEŃ

To jest TEN dzień, wiec wybraliśmy hotel przy ulicy Ofiar Katynia. O nazwie „Albatros”. Też aluzja. A w Krakowie spacerowaliśmy po ulicy:

p1

Nieopodal stał dom, w którym Tadeusz Kantor podczas okupacji walczył z Niemcami urządzając konspiracyjne przedstawienia teatralne. Niemcy jak by takie przedstawienie zobaczyli, pewnie straciliby siłę bojową i w ogóle wszelką ochotę do życia. Ostra dywersja!
Dziś obok tablicy ku czci Kantora jest kantor. Walutowy. Moim zdaniem powinien się nazywać Kantor „Tadeusz”.:

p2

Kraków to miasto ludzi wykształconych, co widać na każdym kroku. Niby głupi kibolski napis, ale przecinek we właściwym miejscu.:

p3

No i nazwy drinków przetłumaczone nienagannie na obce języki.:

p4

Kraków to też miasto kard. Karola Wojtyły, co też widać na każdym kroku.:

p5

Niby poszliśmy oglądać klasztor reformatów (przy Reformackiej), ale ja tam dostrzegłem raczej miejsce, w którym strzelali do Klossa w odcinku „W imieniu Rzeczpospolitej”.:

p6

W Nowej Hucie od kilku lat tworzą Muzeum PRL-u i nie mogą skończyć. Jest „w organizacji”, czyli nieczynne. A budynek cudowny – socrealistyczne kino w samym centrum. O PRL-u mawiali, że gdyby mieli wybudować kopalnię piasku na pustyni, to zaraz narzekano by, że brakuje piasku. Czy można lepiej skomentować niemożność uruchomienia Muzeum PRL-u w Nowej Hucie?:

p7

Kraków. Detal. To jest jeden z tych baranów, pod którymi jest Piwnica.:

p8

3 komentarze do “TEN DZIEŃ

  1. Wymowa napisów na murach jak za okupacji. Tłumaczenia alkoholi też pewnie na potrzeby sił okupacyjnych. Brakuje tylko trawestacji znanego napisu: „Jan Paweł II powiedziałby: a my was w d… mamy”.

  2. „Albatros” – genialny utwór instrumentalny. Tego mi brakuje – wszyscy tylko się wydzierają, a tak mało dobrej muzyki instrumentalnej. Czy mam zdradzić rocka dla jazzu?

  3. Też lubię tego „Albatrosa”. Ale jak go słyszę po raz 1235, mam nudności. Wszedłem do sklepu na Krupówkach. Usłyszałem „Here Comes The Sun” i musiałem wyjść, bo by mnie zemdliło. To jak dziesiąta porcja deseru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.