„Stara kobieta wysiaduje”

Klasyk Różewicza ze wspaniałą Anną Chodakowską.

Odsłuchane w samochodzie. Ostatnia, nieodsłuchana powieść Barbary Gordon. Oparta na sprawie Marchwickiego. Czytał lektor automatyczny, co całaj zabawie nadaje wyjątkowego uroku.:

„Stara kobieta wysiaduje”, reż. Waldemar Modestowicz 2010

5 komentarzy do “„Stara kobieta wysiaduje”

  1. I jeszcze jeden problem. Sebastian Chosiński napisał że „Marchwicki nie jest bohaterem powieści Gordon, bo zwyczajnie nie mógł nim być, skoro „Nieuchwytny” powstał, a nie mamy powodu nie ufać pisarce, w kwietniu 1971 roku. Aresztowanie rzekomego „Wampira z Zagłębia” nastąpiło bowiem dopiero w styczniu roku następnego. Autorka nie mogła więc znać jego nazwiska, miejsca zamieszkania ani profesji. „

   1. Oczywiście nazwisko „Marchwicki” w ogóle tam nie pada. Jest tylko Śląsk i seryjny morderca kobiet.

 1. Ta sprawa ma jeszcze inne aspekty. Na przykład ten, że gdy władze w 1968 poprosiły obywateli o pomoc w znalezieniu sprawcy… To dopiero się zaczęło!!!
  Tysiące listów, w których ludzie twierdzili że sprawcą jest taki a nie inny człowiek. Dlaczego? Bo:
  – zachowuje się dziwnie
  – wychodzi wieczorem
  – mnóstwo dziwnych poszlak
  Ale jaki był powód tych listów? Po prostu nadawcy bardzo nie lubili tych ludzi. Wniosek: narazisz się komuś – zostaniesz wampirem
  (właściwie jak porządny człowiek ma udowodnić że wampirem nie jest?; zdaje się że są jakieś sposoby ale nawet MacGyver by ich nie przetrzymał)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *