Snajper-intelektualista

Okolice Bydgoszczy. Zimno i deszcz, czasem z gradem. Nie ma nawet sensu wychodzić z samochodu. Tylko koło jakiejś wojennej mogiły, pod domem, gdzie zwisają sople, że tylko włączyć wtyczke i już jest Christmas. I setny mural powstańczy. Ten z karabinem i w okularach to chyba snajper-intelektualista.:

Na jałowym biegu. „Żbik”:

Robotę nadaje Helmut. Płaci 10 tys. dolarów. Wykonawcy – m.in. Boguś i Robuś. W śledztwo angażuje się nawet „posterunek gromadzki”. A bandyta ucieka do Czarnkowa – byliśmy parę dni temu, ale nie zastaliśmy…

4 komentarze do “Snajper-intelektualista

 1. Miła Pani,
  okolice Bydgoszczy się wypłaszczają, jak wiadoma krzywa…
  Człowiek spojrzy w prawo, spojrzy w lewo i nic.. Pustka.
  Do miejsc naznaczonych na jakichkolwiek mapach się nie jeździ, bo po co im przywieźć z Mediolanu, to co i tak będą mieli u siebie – door to door – od kierowy tira, który poszedł się wysikać na stacji i o czymś tam zapomniał.
  Jeździ się do miejsc przypadkowych w Bydgoskiem (aleatoryzm?).
  Ostatecznie – czyż nasze życie nie jest spędzeniem puli lat w tym fragmencie Bydgoskiego, które na parę lat wynajęła nam Opatrzność..?

 2. Ach, ten Kraków. Skromny hotel na Malborskiej, albo zajazd weselny w Krzywaczce, a wreszcie ten widok z restauracji na skarpie na Jodłowej… Kiedyż to wróci.
  A co do „profesorstwa”, to proszę nie żartować. Taki ze mnie profesor, jak z pani Pawłowicz… Owszem, na swojej uczelni mam etat profesora, ale ta profesura jest ściśle lokalna. Za progiem już nie jestem profesorem, lecz np. uczestnikiem ruchu drogowego.
  A tytułu nie używam – po co mam się okazać bardziej śmieszny niż jestem w rzeczywistości..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.