Słowa ojca prowadzącego

Na Stadionie Narodowym niebawem rekolekcje, które prowadzić będzie cudotwórca z Afryki (zmarłych przywraca do życia), ks. Boshobora. Zgłosiło się o wiele więcej chętnych niż na koncert Madonny na tej samej scenie. Internet: „Jezus lepszy od Madonny? Ważne że wszystko zostaje w rodzinie.”

Pijani kierowcy… Ostatnio policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wiózł arcybiskupa katowickiego na uroczystą mszę.

W Radiu M. –  „Czas życzeń i pozdrowień”. Dodzwoniła się starsza pani i całej ceremonii z serii: „Czy już jestem na antenie?” Czyta płomienny, widać że długo komponowany tekst, w którym pozdrawia całe rzesze „przewielebnych kapłanów”. Ciągnie się to. Ksiądz Rydzyk, przerywa pytaniem, kto i skąd dzwoni? Pani widocznie go nie słyszy w swojej słuchawce (wiek?), nie odpowiada, tylko kontynuuje o tych kolejnych przewielebnych. Wreszcie ksiądz widząc, że się nie dogada, wciął się jej w tekst słowami. „- Dobra tam…” Powiedział to w takiej tonacji i znaczeniu, w jakim młodzież mówi: „Nie p……l!” Słuchaczka się rozłączyła. Ostatecznie od nawijania o przewielebnych jest tutaj on.

Kiedy przyjechali do mnie ostatnio koledzy z Polsat News, nagrywaliśmy w wielkim pospiechu. Śpieszyli się do Gniezna, bo tam, w psychiatryku, przetrzymywany był mężczyzna, którego znaleziono na poznańskim  dworcu. Nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa. Pamiętał tylko, że pracuje przy remontach, nie je mięsa i jest bardzo religijny. Teraz informacja, że dzięki telewizji rozpoznano jego tożsamość. Pomyślałem: a gdyby tak mnie ktoś zdzielił po łbie, jakie trzy rzeczy byłbym w stanie powiedzieć policji o sobie? Toż to temat na rekolekcje o księdza Boshobory!
Internet hojnie podzielił się przypuszczeniami, co do tożsamości odnalezionego z amnezją:
„Ja go znam… to agent Jason Bourn’e. „
„To Janukowycz.”
„Przecież to Jozin z bazin jest.”
„A mnie się wydaje, że to Antoś Macierewicz po imprezie lub doświadczeniach myślowych.”
„Tajemniczy?! Tajemniczy to jest glut na firance.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *