Serce Polski

Cały dzień klepanie w klawiaturę. No, to mamy przeklapane.

Fronda: „Dziękujemy św. Hubercie. Polacy pokonali Irlandię Płn!” Niby dwa katolickie kraje, ale święty Hubert pomaga Polakom. Ciekawe, czemu nie organizowano modlitwy do polskich świętych? I na przykład idzie „szturm modlitewny” do św. Jana Pawła, a tu wygrywają Irlandczycy…

Czytam: „Świętokrzyskie liderem w liczbie wydanych decyzji o 500+”. Czemu nie jestem zaskoczony?

Są takie doniesienia, które ukazują stan ducha narodu wyraźniej niż inne.
Pierwsze. RMF. FM: „Z polecenia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza przed każdym apelem z asystą wojska umieszczane będą zawołania odnoszące się do ofiar katastrofy smoleńskiej”.
Drugie. „Sondaż: wyraźnie rosną notowania prezydenta Dudy”.

To była kolejna sprawa, która rozsławiła moje rodzinne strony w całej Polsce. Miałem pisać, ale machnąłem ręką. „W sobotę, podczas procesji dookoła kościoła, z okazji Oktawy Bożego Ciała, na znajdującym się tuż obok boisku kilka osób grało w piłkę. Oburzyło to wiernych. Grający prawdopodobnie używali słów wulgarnych, choć nie skierowanych w stronę procesji. Następnego dnia, czyli w niedzielę, na kazaniu podczas mszy, o tych wydarzeniach mówił miejscowy proboszcz. Następnego dnia wójt rozwiązał umowę z animatorem, został rozpisany konkurs na nowego prowadzącego. Sprawa obiła się szerokim echem nie tylko w Wiązownicy i regionie, ale również w całej Polsce”.
W każdym razie zarządzającego orlikiem jednak przywrócono do pracy. Wszystko odbyło się w atmosferze charakterystycznej dla moich stron. Moi krajanie rozdyskutowali się na całego:
„Chodzi ten Feldman i do ludzi gada ze ksiądz to ch…i pedał. I to jest katolik?”
„Wywalic Wójta który kaja się niemieckiej polskojezycznej gadzinowej stacji TVN.  Tą decyzja przyłacza sie do niszczenia fundamentów Polskości”.
„Prawo o obrazie uczuć religijnych, ja pier***ę, żyję w kraju dla obłąkanych na umyśle”.
„A może ktoś powie jak było naprawdę,ze trener do wójta poszedł i powiedział że jak go nie przywróci, to się powiesi. I co miał wójt zrobić”.
„Ciemnota się nie zmienia, ona się tylko rozmnaża”.
Gdyby ktoś pytał, gdzie bije serce Polski, to już wie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.