Rzepa rządzi!

Studio Filmów Animowanych „Semafor” (to od „Bolka i Lolka”) ma poważne problemy.:

I swoje trzeba przedreptać. Statua Wolności, huby, rzepa kulminuje, liście się pysznią. Niestety, bezlitosne maszyny rolnicze pozaorywały moje ulubione ścieżki i muszę po torach…:

No i nie wytrzymam, muszę się pochwalić. Otóż przywykłem, że to co piszę to jednorazówki, na które nikt nie zwraca uwagi. I całkiem słusznie. W Radiu Poznań jakiś czas temu ogłosili konkurs z nagrodami: jak ma na imię ten Kot, którego felietony lecą w radiu dwa razy dziennie już od dwóch lat. Odpowiedzi były dwie: Tomasz Kot i Kot Filemon. Gdyby to ode mnie zależało uznałbym obie za prawidłowe. Aż tu dostaję takiego maila od nieznanego mi pana Grzegorza (dzięki!), który bardzo merytorycznie odnosi się do mojego tekstu. Pan Grzegorz wybaczy mi, że publikuję list bez Jego wiedzy, ale po prostu nie umiem się powstrzymać. Poza tym list ma walor historyczny!:
W uzupełnieniu info. z Pańskiego art. w „Angorze” (przedruk z „Przeglądu”) na temat Kaliny Jędrusik. Gdy miałem 7-8 lat mieszkałem w Szczawnicy, a mój ojciec był lekarzem laryngologiem w Domu Wypoczynkowym Pracowników Kultury i Sztuki, mieszczącym się w willi „Marta”, ul. Główna 19, gdzie artyści scen leczyli swoje nadwątlone występami struny głosowe. Przyjeżdżała tam często wraz z mężem podleczyć się u mojego ojca i Kalina, chora na astmę. Były to lata 1960 i jesień 1961 – pamiętam dokładnie, bo to był rok, kiedy w wypadku samochodu prowadzonego przez Jerzego Abratowskiego zginęła piosenkarka Ludmiła Jakubczak, o czym sie u mnie w domu dużo mówiło. Ale Kalina nie tylko leczyła się, ale i oczywiście imprezowała. Imprezy odbywały się w leśniczówce w Czorsztynie (dziś zalana przez wody Zalewu Czorsztyńskiego). W skład grupy imprezującej wchodzili m. innymi: moi rodzice, Kalina Jędrusik z mężem, Jerzy Abratowski z Ludmiłą Jakubczak, oraz Danuta Szaflarska, flirtująca wtedy z niejakim p. Górskim (imienia nie pamiętam). Ten ostatni był gospodarzem owej leśniczówki. Wiem że później został kierownikiem schroniska na Kalatówkach, co załatwiła mu Szaflarska przez swoje znajomości. Imprezy skończyły się wraz ze śmiercią Jakubczak. I ciekawostka. Kiedy mój ojciec wspominał Kalinę, opowiadał, że mówiła – mam taki głos, bo mi się zrobiły od miłości francuskiej odciski na migdałkach….
Cała ona, jak z Pańskiego art.
Pozdrawiam. Grzegorz.

Internet (prawy):
Słuchałem z zapartym tchem,tego co mówił J Kaczyński na konwencji w Krakowie.To prawdziwy MĄŻ STANU.Jest WIELKI-nie ma co.Politolodzy i publicyści będą to wystąpienie długo analizować.Cymesik:))

ZNAKOMITE przemówienie !!!! Jak zawsze – zresztą.Pan J.KACZYŃSKI to polityk i CZŁOWIEK WIELKIGO FORMATU !!! Tak MU dopomóż BÓG !!!

W wyborach samorządowych głosuje tylko na polityków PiS, samorządy muszą być polskie, a do lewactwa należeć może tylko Auschwitz Birkenaut.

Tylko PIS w samorządach dźwignie regiony kraju do rozkwitu.Dlaczego? bo są zakochani w POLSCE i chcą pomagać ludziom.

5 przemyśleń nt. „Rzepa rządzi!

  1. Pan Grzegorz to świadek historii. Piszę to bez ironii. A ten pan co wspomniał Auschwitz Birkenau zapomniał dodać „sia la la la la”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *